Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.12.2014   13:10Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

До Міжнародного Дня волонтера в рамках проведення Мандрівного фестивалю DocudaysUA чернігівці побачили фільм «Південний кордон»

В рамках щорічного XI Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA та напередодні святкування Міжнародного дня волонтера для студентів Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права було проведено показ фільму «Південний кордон».

Ще кілька років тому українці не до кінця розуміли всю важливість роботи волонтером. Виникали питання «безкоштовно справді?», «що ви з цього маєте тоді?», «навіщо витрачаєте свій час за просто так?». Тим не менше, коли виникла нагальна потреба об’єднатися скоординувати зусилля, аби забезпечити допомогу тим, хто в екстремальних умовах сучасності справді її потребує – об’єдналися люди різних професій, соціальних та матеріальних станів і на сьогодні роблять суспільно-важливу справу: допомагають вимушеним переселенцям, учасникам АТО та їхнім сім’ям.

- Декілька років тому ми дуже мало знали, як можна приєднатися до рухів та об’єднань громадян, бо це не було популярно. На сьогодні волонтерський рух та громадські організації – дуже ефективний варіант активності, пов'язаний із тим, що відбувається в Україні. – зауважує Наталія Піддубна, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Адже ще весною 2014 року було анексовано Крим та введено на територію України війська Російської Федерації. Зважаючи на попередні «реформування Української армії» та її неготовність до бойових дій такого масштабу – з перших вже днів виникла потреба координації зусиль та допомоги з боку населення. Аби уникнути хаотичної поведінки бажаючих допомогти та налагодити процес допомоги для забезпечення його ефективності – громадські активісти почали створювати волонтерські центри допомоги. Часто – це різного напрямку громадські рухи, які здатні, вносячи кожен свою частинку, створити потужний механізм допомоги в екстрених ситуаціях.

Саме про такий центр волонтерів – Херсонський фонд допомоги військовим – йде мова у фільмі «Південний кордон», де показано мандрівку із волонтером Наталією, яка везе необхідні речі військовим, які знаходяться на південному кордоні країні. Адже після анексії Криму – Херсонська область стала прикордонною і опинилась під великою загрозою вторгнення військ окупанта на її територію.

В цьому процесі задіяна вся територія України, тому на показ фільму XI Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays.ua були запрошені представники таких центрів у Чернігові: Єдиний волонтерський центр та Жіноча сотня самооборони Чернігівщини.

- Волонтерський рух в Україні розпочався з Майдану. Адже тоді сформувалися ініціативи громадських організацій, які забезпечували постачання їжі та одягу на Майдан. У Чернігові було підписано Меморандум громадськими організаціями міста задля створення Єдиного волонтерського центру задля спільної допомоги внутрішнім переселенцям та бійцям АТО, – коментує ситуацію Тетяна Опришко, представник Єдиного волонтерського центру в Чернігові.

Також після показу фільму, більш детально про процес збору, підготовки та передачі необхідних речей для бійців у зону АТО розповіли представники Жіночої сотні самооборони. Світлана Корольова, командир Жіночої сотні самооборони Чернігівщини, розповіла студентам більше про їхню роботу:

- Допомагаємо всім призовникам з Чернігова, кількість яких налічує біля 7000 військовослужбовців. У будь-якому батальйоні є призовники з Чернігова – від 2 до 10 осіб в середньому. У нас є декілька підрозділів: ті, хто займаються конкретно допомогою сім’ям загиблих в АТО; медичний загін, який займається медикаментами та госпіталізацією військових; юридичний батальйон, куди входять юристи-волонтери і надають правову допомогу бійцям.

У самому ж фільмі піднімаються питання не лише забезпечення бійців АТО їжею та амуніцією, що повинна би робити держава, роль якою в сучасних умовах перебирають на себе активісти-волонтери громадських рухів. Важливими є й питання правозахисту бійців АТО та внутрішньо переселених осіб. По Україні існує, наприклад, ціла мережа громадських приймалень з надання безкоштовної правової допомоги у мережі організацій, які входять до складу Української Гельсінської спілки з прав людини. В Чернігові – це Громадська організація „MART” та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Ірина Брох

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.