Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.02.2015   21:01Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міська влада Чернігова продовжує приховувати генплан міста від громади

9 лютого 2015 року громадські активісти та журналісти відвідали управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради з метою перевірити як місцева влада забезпечує загальну доступність містобудівної документації Чернігова для мешканців громади.

До відвідувачів вийшов заступник начальника управління Петро Гребень, який зазначив, що Генеральний план м.Чернігова має гриф «Для службового користування».

«Наразі цей гриф може зняти тільки розробник документації (УДНДІ ДІПРОМІСТО). Якщо приходить прокуратура, СБУ, відповідаємо ми, а не ви, - поскаржився Петро Гребень, звертаючись до активістів. - Я можу показати тільки ту частину генплану, яка не призначена для службового користування. З міського бюджету виділено близько 40 тисяч гривень на розмежування частин генплану з відкритим та обмеженим доступом. Робота займе 3-4 місяці. Тоді й приходьте».

Після короткої дискусії, посадовець все ж таки надав можливість активістам та журналістам ознайомитися з окремими графічними та текстовими матеріалами генплану міста, але без можливості фото- та відео-фіксації.

Всупереч своїм же словам, чиновник визнав, що згідно Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності» він зобов’язаний надати містобудівну документацію і дозволити її сфотографувати та робити копії. Але гриф ДСК та Інструкція №1893 від 27.11.1998 р. йому цього не дозволяють. Тим самим міські посадовці визнають, що, порушуючи закон, вони притримуються застарілих інструкцій.

«Скандали і конфлікти останніх місяців у нас в місті, зокрема навколо можливої забудови районів Ялівщини, Кордівки, невиділення земельних ділянок для бійців АТО, в першу чергу пояснюються закритістю містобудівної документації для простих жителів Чернігова. Хоча не секрет, що забудовники та інші зацікавлені особи через різні корупційні механізми доступ до такої інформації мають, - зауважив Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Генеральний план міста є найважливішим документом в сфері містобудування. Українське законодавство зобов’язує ограни місцевого самоврядування забезпечити загальну доступність такої документації. Згідно Закону про доступ до публічної інформації активісти звернулися до Чернігівської міської ради з інформаційним запитом з проханням надати копію Генерального плану міста та роз’яснити як саме чернігівці можуть ознайомитися з ним. Міська влада за підписом заступника міського голови В.Г.Кривенка повідомила, що генплан Чернігова має гриф «Для службового користування».

«Дана відповідь по суті є протиправною, адже закон чітко визначає, що матеріали генплану не можуть бути обмежені у доступі. Однак, напевно, розуміючи незаконність своєї відмови, чиновники все ж таки написали, що бажаючи можуть ознайомитися з генпланом в приміщені міського управління архітектури та містобудування. Саме тому, ми на практиці й хотіли пересвідчитися, як саме чернігівці можуть ознайомитися з генпланом міста. Але фактично нам дозволили тільки трохи потримати в руках окремі частини генплані без можливості робити копії, витяги чи фотографування», - зазначив Віктор Тарасов.

Тепер активісти планують в судовому порядку оскаржувати протиправну відмову міської влади в доступі до матеріалів генплану Чернігова.

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.