Останні публікації
24.02.2015 13:38 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Комікси «На межі»: студентам про торгівлю людьми без жартів
На базі Чернігівського національного педагогічного університету відкрита незвичайна виставка коміксів «На межі». Мета виставки – поглибити знайомство студентської молоді з проблематикою торгівлі людьми в Україні.
Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка давно співпрацює з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, тому 23 лютого 2015 року на базі навчального закладу була відкрита незвичайна виставка коміксів «На межі».
Мета заходу — показати студентам у коміксах сім реальних історій із життя людей, які потерпали від торгівлі людьми.
«Традиційно українці їдуть на роботу до Росії, бо немає мовних проблем. Відповідно більшість наших громадян страждають від проблеми продажу людей саме в цій країні», — повідомила керівник юридичної приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, юрист, правозахисник Наталія Піддубна.
За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності постраждало більше 120 тисяч людей, які шукали кращої долі за кордоном.
Україна частіше виступає як країна-транзит або як країна, з якої громадяни виїжджають.
Проте існують поодинокі випадки, коли українці самі експлуатують громадян інших країн або торгують людьми в сусідніх країнах.
Довідково: злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років (ст. 149 Кримінального кодексу України).
Чернігівські відомості, № 8, 25 лютого 2015 року
ПРО ПРОЕКТ:
На межі переповідає сім історій про торгівлю людьми, які створені на основі свідчень учасників реальних подій.
Проект «На межі» виник унаслідок співпраці Ольги Трусової, яка досліджувала проблеми торгівлі людьми в Україні за програмою Фулбрайта у 2009-2010 роках, й американського художника-ілюстратора і письменника Дена Арчера, разом із Місією Міжнародної організації з міграції (IOM) в Україні. Вони поставили собі за мету ознайомити публіку з небезпекою торгівлі людьми, розповідаючи історії жертв новим способом, який допомагає аудиторії солідаризуватися з тими, хто постраждав від сучасного рабства, і обережніше приймати власні рішення...
«Від пекаря з Варшави до офіціантки зі Стамбула, підпільний світ торгівлі людьми торкається кожного аспекту сучасного життя, часто раптово і зовсім несподівано, -- застерігають автори. – В міру того, як читачі складатимуть разом ці історії, одна за одною, панель за панеллю, вони все більше відчуватимуть себе у ситуації героїв цих історій, і це допоможе їм оцінити проблему з іншої, безпосереднішої перспективи».
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.