Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.08.2015   23:08Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині з’явиться Радник з питань переселенців

КримSOS і Міністерство соціальної політики України представили п’ятьох радників з питань вимушених переселенців. Надія Едієва, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини стала Радником з питань внутрішньо переміщених осіб по Чернігівській області у рамках проекту «Посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення».

«Всього було обрано 27 радників, з яких 25 надаватимуть допомогу переселенцям у регіонах України на рівні департаментів і районів, і ще двоє – на центральному рівні”, – розповів під час прес-брифінгу 26 серпня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі начальник Управління організації соціального захисту постраждалих у результаті надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики України Сергій Марущенко.

Основна ціль програми – побудова ефективної комунікації між представниками громадського сектору, органів державної влади та вимушеними переселенцями. За два конкурсні тижні організатори отримали близько 120 резюме з різних регіонів України. «Заявки надіслали як громадські діячі, активісти, так і представники органів державної влади, які мають досвід роботи у сфері соціального захисту. Велика кількість заявок поступила від самих переселенців, які у результаті відбору також увійшли до числа радників», – розповіла співзасновник і координатор громадської ініціативи КримSOS Таміла Ташева.

Програма, заснована Міністерством соціальної політики України, громадською ініціативою КримSOS та міжнародною організацією Stabilization Support Services за підтримки уряду Великобританії, покликана, перш за все, забезпечити швидкий обмін інформацією щодо проблем переселенців і шляхів їхнього вирішення. «Програма створить умови для забезпечення контакту з кожним переселенцем, а також сприятиме об’єднанню українського суспільства та побудови миру в країні», – розповів регіональний радник Посольства Великої Британії з питань конфліктів в Україні та Молдові Патрік Тобін.

Програма почне функціонувати з 1 вересня 2015 року, а серед основних обов’язків радників будуть прийом громадян, виявлення та вирішення конкретних проблем переселенців на місцевому рівні і обмін цією інформацією на центральному рівні, взаємодія з державними департаментами та співпраця з громадським сектором з використанням відповідного досвіду у майбутньому. Також у рамках проекту передбачена програма малих та великих грантів для вимушено переміщених осіб, що має стимулювати об’єднання переселенців у проектні групи та організацію їхньої діяльності на місцях.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.