Останні публікації
01.12.2015 08:29 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині розпочався 12-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 200 міст і містечок України - і мешканці Чернігівщини також серед них. Мандрівний фестиваль Docudays UA у Чернігівській області триватиме з 1 по 13 грудня та завітає цього року не тільки до Чернігова, а й до Прилук, Ніжина та Мени.
Покази фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями. Організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.
До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм XІІ Docudays UA. Ми переконані, що чесне документальне кіно здатне захистити від зброї пропаганди, тому Мандрівний Docudays UA цього року покаже дві стрічки з програми ПРОПАГАНДА, що була центральною на фестивалі в Києві. Представлені в ній фільми «Звідки з'являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері та «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.
Загалом глядачі Мандрівного фестивалю на Чернігівщині побачать 25 найкращих документальних фільмів України та світу.
Разом із Мандрівним Docudays UA до Чернігова завітає виставка світлин «Чуєш, брате?» відомого українського фотографа Олександра Глядєлова. В експозиції – чорно-білі фото, які розповідають про революцію та війну в Україні. Глядєлов досі знімає на аналогову камеру з ручним наведенням фокусу, механічним взводом затвора і без функції «серійна зйомка». Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотографу доводиться вдивлятися в те, що відбувається в проміжках. Іншими словами – знімати не момент знищення, а життя.
Також разом із фестивалем Чернігівщиною мандруватиме інноваційна просвітницька виставка «Кожен має право знати свої права» - це експозиція зі 25 стендів, кожен з яких розповідає нам історію виникнення та становлення прав людини у світі, про цінності, що закладені в основу прав людини.
Також у Мені, Ніжині, Прилуках та Чернігові пройдуть лекції та тренінги з основ медіаграмотності – учасники цих заходів дізнаються як розпізнати у інформаційних повідомленнях маніпуляційні технології та пропаганду.
Докладніше з програмою регіональних показів можна ознайомитись на веб-ресурсах Громадської організації «МART», Чернігівського громадського комітету захисту прав людини а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та на сторінках цих подій у соцмережах:
https://www.facebook.com/events/1097711890238970/
Організатори фестивалю в Чернігові:
Чернігівська громадська організація «М’АРТ» («Молодіжна альтернатива»);
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.
Розширення географії фестивалю на Чернігівщині стало можливим завдяки ентузіазму наших друзів - викладачів та студентів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; активістів Мещини - Громадська організація "ГРОМ", Громадська організація "Менська сотня", Центр культури та дозвілля молоді Менської районної ради; педагогів та учнів Прилуцької гімназії № 5 імені В.А.Затолокіна; викладачів Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді; та підтримці наших партнерів - Громадське телебачення: Чернігів, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Громадянська мережа "ОПОРА", Чернігівський обласний художній музей ім. Г.П. Галагана, Музей сучасного мистецтва «Пласт-арт», ресторан «Avenue 33».
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він є неполітичний і некомерційний, проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Щоосені Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно).
Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.