Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.01.2016   14:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У громадській приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини у 2015 році понад 1000 громадян отримали безоплатну правову допомогу

У 2015 році продовжила активно працювати громадська приймальня Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в рамках роботи мережі правових приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в м.Чернігові та Чернігівській області.

У 2015 році в офісі ЧГКЗПЛ, під час виїзних заходів, так і з використання ІТ – технологій, була надана безоплатна правова допомога більш ніж 1000 клієнтам, більша частина з яких, малозабезпечені верстви населення, а також жертви порушень прав людини. З метою системних рішень виявлених проблем, організацією було ідентифіковано 3 стратегічні судові справи, які спільно з партнерами просуваються в Європейському суді з прав людини.

Також в рамках роботи мережі приймалень УГСПЛ та у співпраці з ГО «MART» здійснюється документування порушень прав людини, пов’язаних з конфліктом на Донбасі. Суть ініціативи полягає в тому, щоб зафіксувати будь-які порушення прав на життя, свободу від катувань, майнових прав тощо. Опитування проводиться за спеціально розробленими анкетами. Респондентами виступають чотири групи осіб: внутрішньо переміщені особи (ВПО); особи, які перебували в заручниках (полоні); особи, які отримали поранення; рідні і знайомі осіб, які загинули, зниклих без вісті. Таке документування порушень прав людини є надзвичайно важливим кроком для здійснення правосуддя в національних та міжнародних інстанціях в майбутньому.

Безсумнівно, у 2016 році Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжить активну роботу в усіх напрямках надання правової допомоги та захисту прав людини.

Загальне зниження добробуту мешканців, а також зростаюча кількість правових проблем вимагають посилення діяльності щодо захисту прав людини, зокрема і на рівні Чернігівської області.

Для ефективної роботи з попередження порушень та захисту прав людини необхідне об’єднання зусиль усіх зацікавлених суб’єктів, як представників неурядових організацій та правозахисників, так і державних і муніципальних органів.

З цією метою, наприкінці 2015 року, ЧГКЗПЛ підписав Меморандуми про співпрацю з Чернігівським, Ніжинським та Менським місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Поки що спільна робота здійснюється на рівні переспрямування клієнтів і організації спільних заходів, але на 2016 рік запланована більш системна діяльність. Йдеться про розробку та використання загальних стандартів роботи, посилення потенціалу суб’єктів надання правової допомоги, ефективне інформуванні мешканців Чернігова та області про можливість отримати кваліфіковану безкоштовну правову допомогу. Крім цього, значно будуть активізовані зусилля щодо формування довіри і позитивного іміджу безоплатної правової допомоги, оскільки у суспільстві ще зберігається досить потужний стереотип про те, що безкоштовна допомога не може бути якісною.

Наш фокус - це не тільки правова допомога конкретній людині, а формування дієвої моделі надання безоплатної правової допомоги на основі взаємодії між усіма надавачами правової допомоги.

Юридична приймальня Чернігівського громадського комітету захисту прав людини знаходиться за адресою: вул. Горького 57/1, м. Чернігів, 14000; «гаряча лінія» правової допомоги: (0462) 612-532(0462) 612-532; e-mail: protection.ua@gmail.com; Веб-сайт: www.protection.org.ua.

Діяльність юридичної приймальні ЧГКЗПЛ здійснюється в рамках ініціативи Української Гельсінської Спілки з прав людини, у співпраці з ГО «MART», за фінансової підтримки Уряду Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA) та Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма “Права людини понад усе” (Human Rights First).

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.