Останні публікації
14.01.2016 22:42 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правозахисники допомагають жінкам-переселенцям в реалізації трудових прав
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги розпочала програму зі сприяння економічній активності та захисту трудових прав жінок-переселенців у 4 пілотних регіонах України, зокрема й на Чернігівщині.
В січні 2016 року Президент України підписав закон про посилення гарантій прав і свобод внутрішніх переселенців. Але проблеми більшості внутрішньо переміщених осіб досі не вирішені, зокрема в сфері праці та зайнятості. Експерти зазначають, що внутрішньої переміщені особи часто відчувають на собі прояви дискримінації на ринку праці, обмежені в можливостях працевлаштування, позбавлені державної підтримки та пільгових умов кредитування для започаткування власної справи, обмежені в доступі до інформації про такі можливості.
Особливо це стосується жінок-переселенців. В нових умовах їм адаптуватися набагато важче ніж чоловікам через упереджене ставлення до них як до переселенців та ще й через «стандартні» прояви гендерної дискримінації. Як правило, жінці, а тим більше жінці-переселенцю важче влаштуватися на роботу, важче отримати рівну з чоловіком заробітну плату, важче отримати кредит в банку на розвиток власної справи.
Саме тому, Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив реалізує програму сприяння економічній активності, підприємницькій діяльності жінок-переселенців та захисту їх прав у сфері праці та зайнятості у 4 пілотних регіонах України, що представляють різні частини держави – Чернігівська область (Північ), Хмельницька область (Центр), Миколаївська область (Південь) та Івано-Франківська область (Захід).
«Ми хочемо допомогти жінкам-переселенцям отримати рівні стартові можливості у порівнянні із чоловіками. Саме тому ми навчатимемо їх як розпочати власну справу та як захистити свої трудові права. Також наші експерти проведуть серію тренінгів для представників державної служби зайнятості та громадських активістів з тим, щоб зробити їхню допомогу цій категорії ВПО ще ефективнішою» - зазначає Віталій Місяць, виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги.
Проект має на меті допомогти жінкам-переселенцям реалізувати свої трудові та підприємницькі права, сприяти їх соціальній мобілізації та бізнесовій активності, покращити правову та економічну поінформованість та грамотність.
На виконання цієї діяльності в 4 областях створені Регіональні консультаційні центри на базі неурядових організацій – партнерів проекту:
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (м.Чернігів, вул.Горького 57/1; тел.: (0462) 612-532(0462) 612-532; e-mail: protection.ua@gmail.com
Подільська правова ліга (м.Хмельницький, пров.Пушкіна 1; тел./факс. (382) 72-01-95; e-mail: podil.liga@gmail.com) Молодіжний громадський центр "Еталон" (м.Івано-Франківськ, вул.Павлика буд.10, оф.17-19; тел./факс: +38-0342-50-25-25; office@mgcetalon.org.ua)
Агентство економічного розвитку (Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Пушкінська 3, оф.35; тел./факс: +380-5134-3-22-50; e-mail: aerbox@ukr.net).
Центри надаватимуть тренінгову, правову, ресурсну й експертну підтримку жінкам-переселенцям в цільових регіонах у співпраці з місцевими центрами зайнятості.
Віталій Місяць
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги
Тел.: 067-380-14-40067-380-14-40
E-mail: ucla.office@gmail.com;
Web-site: www.pravoonline.org.ua
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.