Останні публікації
04.02.2016 14:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Для внутрішньо переміщених осіб – посилення гарантій дотримання прав і свобод
На засіданні прес-клубу «Ділове слово» 4 лютого 106 року, говорили про захист прав внутрішньо переміщених осіб. Радник Міністерства соціальної політики України з питань вимушених переселенців в Чернігівській області Надія Едієва, озвучила зміни в законодавстві стосовно посилення гарантій прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
Зміни вступили в дію у січні цього року і, на переконання радника, мають суттєво спростити процедуру реєстрації внутрішньо переміщених осіб, гарантувати їм право на працевлаштування, отримання різних видів допомог тощо, допоможуть краще адаптуватися їм в нових умовах проживання.
Так, зокрема, спрощено процедуру отримання довідки внутрішньо переміщеної особи. Така довідка тепер є безстроковою, її може надати як структурний підрозділ місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення, так і місцевий центр зайнятості чи управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання.
Важливо, що підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи віднині стає факт проживання на території, з якої особа перемістилася, а не реєстрації місця проживання на такій території, як це було раніше. Так, доказами проживання в зоні конфлікту зможуть служити військовий квиток, трудова книжка, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, медичні документи і навіть фотографії та відеозаписи.
Окрім громадян України, внутрішньо переміщеними особами віднині зможуть вважатися іноземці або особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні.
Зміни також торкнулись і трудових відносин. За новим Законом, переселенець зможе написати заяву про припинення трудових відносин за попереднім місцем роботи безпосередньо в центрі зайнятості за новим місцем проживання.
Також законодавством передбачено нові умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. У разі неможливості одержання довідки про наявність і розмір аліментів від органів державної виконавчої служби, розташованих на тимчасово окупованій території України та в районі проведення АТО, тимчасова допомога призначатиметься на підставі письмової заяви одного з батьків про одержання (неодержання) аліментів. При цьому сам заявник буде нести відповідальність за достовірність наданої органу соціального захисту населення інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру.
Крім змін у законодавстві, на засіданні також говорили про конкретну допомогу, яка надається переселенцям на Чернігівщині.
Про роботу обласного міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території, зазначив заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Олександр Нагуло.
За його інформацією, на даний час на території області тимчасово розміщено 12806 осіб (797 переміщені з тимчасово окупованої території, 12009 – з районів проведення АТО). Серед них 1989 дітей, 5381 інвалідів та осіб похилого віку. Зареєстровано 10006 осіб.
Вже отримали допомогу 12654 внутрішньо переміщених осіб. А це – сприяння в розселенні, працевлаштуванні, відновленні втрачених документів, влаштуванні дітей до дитячих садків та шкіл, отриманні пенсії та соціальних допомог, лікуванні, оздоровленні тощо.
ДСНС в області постійно проводить роботу щодо уточнення оперативної інформації про об'єкти різної форми власності в області, в яких можливе розміщення громадян. Наразі, за їх даними, є можливість розмістити 368 осіб на 26 об'єктах.
Як зазначили учасники прес-клубу, надзвичайно важливою є налагоджена співпраця державних структур і громадських організацій. Це дає можливість комплексно надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам. Значну роль відіграють також і засоби масової інформації, через які може бути розповсюджено вкрай необхідну для переселенців інформацію.
До уваги внутрішньо переміщених осіб!
Інформацію щодо гарячих ліній допомоги Ви можете отримати за посиланням http://goo.gl/uoqa1o
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.