Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.04.2016   12:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Надавачі безоплатної правової допомоги Чернігівщини об’єднують свої зусилля

Продовжується реалізація проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області». Дана ініціатива є доволі актуальною для мешканців місцевих громад Чернігівської області.

По-перше, попит на безоплатну правову допомогу, особливо серед сільського населення, не зменшується. Так, на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (ЧКГЗПЛ) з 2010 року працює Центр правової інформації та консультацій (далі – ЦПІК), завдяки роботі якого первинна та вторинна правова допомога стала більш доступною жителям регіону. За цей період більше 3000 мешканців Чернігівщини вже захистили свої законні права, скориставшись безоплатною допомогою юристів.

По-друге, реагуючи на даний попит та у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування активно співпрацюють з громадськими організаціями у даній сфері та ініціюють затвердження власних програм надання безоплатної правової допомоги мешканцям своїх громад.

По-третє, з відкриттям місцевих центрів з надання БВПД правова допомога стала більш доступною для вразливої категорії громадян. Проте незважаючи на широку інформаційну кампанію цих центрів, про їх існування та доступність їх послуг в невеликих громадах знає поки що невеликий відсоток людей.

Таким чином, не зважаючи на певну роботу суб’єктів надання первинної та вторинної правової допомоги (сільські ради, громадські організації, місцеві центр з надання БВПД тощо) в громадах Чернігівської області, мешканці невеликих громад все ще не забезпечені в повній мірі первинною та вторинною правовою допомогою. Цю ситуацію можна вирішити шляхом об’єднання зусиль цих суб’єктів. Тому одне з основних завдань даного проекту – це налагодити ефективну співпрацю між суб’єктами надання перинної та вторинної правової допомоги (районні, сільські/селищні ради, місцеві центри з надання БВПД та громадські організації) в місцевихгромадах.

Як показує практика, місцеві ради готові працювати над вирішенням питання розбудови системи надання БППД в своїх громадах. Спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернігівській області в рамках проекту планується проведення спільних локальних круглих столів в громадах для вироблення механізмів співпраці (переадресація клієнтів, можливості співфінансування, спільні заходи тощо), спільні виїзди юристів ЧГКЗПЛ з фахівцями місцевих центрів з надання БВПД.

В рамках проекту продовжуватиме свою роботу стаціонарна приймальня в м.Чернігові (вул.Горького 57, тел..: 0462 612-5320462 612-532) та будуть проводитися регулярні виїзди юристів в обрані громади для надання первинної правової допомоги – інформації та консультацій громадянам, забезпечення роз’яснення законодавства, надання допомоги у складанні документів, підготовка документів для подання в місцеві центри з надання БВПД.

* * *

Проект «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області» виконується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернігівській області в рамках Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмною ініціативою “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.