Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.04.2016   18:22Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громадська оцінка якості роботи Київського апеляційного адміністративного суду – результати дослідження

28 квітня 2016 року відбулася презентація аналітичного звіту, підготовленого за результатами моніторингу доступності та якості функціонування судової влади, який протягом листопада-грудня 2015 року проводився в Київському апеляційному адміністративному суді.

Участь у круглому столі взяли керівництво та судді Київського апеляційного адміністративного суду, представники судової адміністрації, адвокатської та правозахисної спільноти, Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та ЗМІ.

Опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках проекту «Громадське дослідження рівня задоволеності громадян якістю функціонування судів Чернігівської області та Київського апеляційного адміністративного суду з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ)», що реалізовувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Справедливе правосуддя». Загалом з використанням методології карток громадянського звітування було опитано 150 відвідувачів Київського апеляційного адміністративного суду.

«Київський апеляційний адміністративний суд вперше взяв участь в програмі опитування громадян, що має на меті дослідження реальної картини ставлення громадськості до судів, - зазначила під час презентації Наталія Піддубна, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. - Протягом листопада-грудня 2015 року відвідувачі суду мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами: доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, доступність, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість написання та обґрунтування судового рішення, а також надати свої рекомендації щодо покращення зазначених параметрів».

За словами Наталії Піддубної, загалом за 5-ти бальною шкалою роботу суду відвідувачі оцінили досить високо. Зокрема, близько 70% опитуваних оцінили якість роботи цього суду, поставивши оцінку у 4 та 5 балів. Понад 90 % відсотків визначили своє враження від візиту до суду як таке, що відповідає їхнім очікуванням, або ж є кращим, ніж вони очікували.

Більше половини відвідувачів зауважили, що якість роботи суду, порівняно з візитом до нього одно-, дворічної давнини залишилася без змін, а десята частина респондентів вважає, що якість роботи суду покращилися значно, трохи більше 20 % відвідувачів суду відмітили несуттєве покращення якості роботи.

За словами організаторів дослідження, потреба провести подібне опитування виникла через те, що часто українці формують свою точку зору стосовно суддів та судів заочно, саме тому результати опитування реальних відвідувачів суду є важливим. Однак, в будь-якому випадку, це оцінка саме адміністрування суду та його роботи, тобто респонденти в анкетах не давали свої оцінки безпосередньо щодо рішень суддів.

Як зазначила Ірина Саприкіна, заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду, оскільки в цьому суді таке опитування проводиться вперше, представників суду дійсно цікавить незалежна оцінка реального відношення громадян до діяльності суду.

«Наш суд готовий до критичних зауважень та має бажання змінюватись, якщо це зможе підняти рівень довіри до судової влади, - запевнила Ірина Саприкіна. - Ще до проведення цього заходу вже виконали певний перелік рекомендацій громадян, зокрема встановили пандуси та облаштували місце для паркування для людей з особливими потребами, поліпшили освітлення, а також розпочали вивчення мови жестів, щоб кожен з наших відвідувачів почувався комфортно і був упевнений у якості наданих послуг».

З повною версією звіту за результатами дослідження можна ознайомитися тут.

* * *

Моніторинг проводився громадською організацією «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» в рамках проекту «Громадське дослідження рівня задоволеності громадян якістю функціонування судів Чернігівської області та Київського апеляційного адміністративного суду з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ)», що реалізовувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Справедливе правосуддя».

Довідково: Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета Проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.