Останні публікації
03.06.2016 19:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана відвідали Чернігівський геріатричний пансіонат
3 червня 2016 року регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з монітором Національного превентивного механізму, керівником Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим відвідали Чернігівський геріатричний пансіонат.
Враховуючи трагедію, яка сталася наприкінці травня з «приватним» закладом для літніх людей у селі Літочки на Київщині області, увага громадськості та правозахисних інституцій до умов перебування в подібних установах стає особливо прискіпливою.
В Чернігівський геріатричний пансіонат приймаються особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди І та ІІ груп, старші 18 років, які за станом здоров`я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в пансіонаті, та які не мають працездатних родичів, зобов`язаних їх утримувати за законом.
Зокрема, під час візиту представники омбудсмана виявили, що більшість підопічних пансіонату проживають в належно облаштованих кімнатах, в основному на двох осіб. Особи з інвалідністю забезпечені візками і засобами малої механізації, працює бібліотека та магазин.
Громадські монітори ознайомились з житловими умовами, а також поспілкувалися із людьми, які там перебувають. Пацієнти закладу розповіли, що їм у пансіонаті комфортно, догляд персоналу подобається. Вони забезпечені білизною, одягом та всім необхідним. Крім того, кожного тижня у пансіонаті проводяться культурно-просвітницькі заходи, перегляд кінофільмів, пацієнти мають можливість ходити на молитву у капличку, яка є в приміщенні будинку. Відмітили і високий рівень надання медичних послуг.
Найбільш складними пацієнтами геріатричного пансіонату є особи, які потребують стороннього догляду.
Довідково:
Майже 22 тисячі літніх людей та тих, хто має інвалідність, є мешканцями 96 будинків-інтернатів, пансіонатів для людей похилого віку, а також 332 стаціонарних відділень територіальних центрів системи соціального захисту. Утім в більшості з них замість захисту, опіки та поваги літні люди стикаються з байдужістю, образами, зловживанням їхнім майном або грошима і навіть побиттям. Такими є дані моніторингу геріатричних закладів Національного превентивного механізму (НПМ).
НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 року у форматі «Омбудсман плюс», що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Офісу Омбудсмана спільно з громадськими активістами.
Місця несвободи – заклади, де може опинитися кожен з нас за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі.
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.