Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

04.06.2016   15:53Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представників місцевих громад Чернігівщини навчають як сприяти наданню безоплатної правової допомоги

В Чернігові відбувся семінар «Організація системи надання безоплатної правової допомоги в місцевих громадах» для голів та секретарів сільських й селищних рад Чернігівської області. Основною темою заходу стало ознайомлення керівників місцевих громад з можливостями впровадження механізмів забезпечення своїх мешканців доступною правовою допомогою.

Під час семінару, начальник відділу взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Олена Михайленко висвітила поточний процес реформування системи органів юстиції в Україні, особливості імплементації Закону України "Про безоплатну правову допомогу" в контексті органів місцевого самоврядування, презентувала можливості та переваги співпраці місцевих рад з діючими місцевими центрами з надання БВПД, а також бюро правової допомоги, які мають розпочати свою роботу з вересня 2016 року.

Зокрема, пані Михайленко наголошувала, що через механізм розробки та прийняття місцевих Програм з надання безоплатної правової допомоги, місцеві громади зможуть залучати громадські організації, центри з надання БВПД та інших суб’єктів до надання правової допомоги в віддалених громадах.

Безпосередньо про правове регулювання, просвіту та забезпечення доступу до правової допомоги в сфері земельних відносин на сучасному етапі, практичні питання дотримання майнових та земельних прав громадян, а також порядок надання у власність земельних ділянок та розроблення технічної документації для учасників АТО, висвітив Ігор Пузан, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

«Одним з пріоритетних завдань органів виконавчої влади й місцевого самоврядування є задоволення заяв учасників АТО щодо надання земельних ділянок, - зазначив Ігор Пузан. – Місцеві ради мають максимально сприяти цьому процесу й надавати юридичну підтримку учасникам АТО в цьому питанні».

Питання забезпечення доступу до публічної інформації та імплементації Закону України «Про звернення громадян» як одного з дієвих механізмів реалізації прав громадян на інформацію та правову допомогу висвітив експерт в сфері інформаційного законодавства, помічник народного депутата України Олександр Соломаха. За його словами, керівники територіальних громад часто не беруть до уваги можливості інформаційного законодавства та PR-технологій у сприянні реалізації прав громадян, та що завдяки новим медіа можна ефективно інформувати громаду про свою діяльність, сприяти правовій обізнаності та захищеності громадян.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області» в рамках Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.