Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.06.2016   13:52Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Депутатами Кіптівської об’єднаної територіальної громади Козелецького району прийнята Програма надання безоплатної правової допомоги населенню громади на 2016 – 2018 роки

15 червня 2016 року з метою забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги громадянам, що проживають у сільський місцевості Козелецького району, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко взяв участь у сьомому засіданні сесії депутатів сьомого скликання Кіптівської об’єднаної територіальної громади, яке відбулося під головуванням Володимира Кучми.

15 червня 2016 року з метою забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги громадянам, що проживають у сільський місцевості Козелецького району, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко взяв участь у сьомому засіданні сесії депутатів сьомого скликання Кіптівської об’єднаної територіальної громади, яке відбулося під головуванням Володимира Кучми.

Чернігівським місцевим центром з надання БВПД на розгляд депутатів був поданий проект Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Кіптівської об'єднаної територіальної громади на 2016 – 2018 роки.

Кіптівська об'єднана територіальна громада відноситься до юрисдикції Чернігівського місцевого центру з надання БВПД, до її складу входять 6 населених пунктів: с. Кіпті, с. Вовчок, с. Новий Шлях, с. Олбин, с. Підлісне та с. Прогрес, де проживає більше 3 тисяч 800 осіб.

Депутатів було ознайомлено з основними завданнями Програми:

- спрощення та розширення доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств населення;

- проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;

- підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування та інших провайдерів безоплатної правової допомоги.

Також, Володимир Бобруйко наголосив, що прийняття та фінансування Програми допоможе вирішити питання забезпечення рівних можливостей для доступу до безоплатної правової допомоги мешканцям віддалених населених пунктів, покращення правової поінформованості жителів громади, підвищення рівня їх довіри до органів місцевого самоврядування.

Після отримання вичерпних відповідей на свої запитання та обговорення основних положень присутні на сесії депутати одноголосно проголосували за прийняття та фінансування Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Кіптівської об'єднаної територіальної громади на 2016 – 2018 роки.

Суми коштів, що будуть виділятись в рамках фінансування Програми складають: на 2016 рік — 3750,00 грн., на 2017 рік — 2700,00 грн. та на 2018 рік — 2700,00 грн.

На виконання Програми, працівниками Чернігівського місцевого центру з надання БВПД буде здійснюватись організація та проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів для малозабезпечених осіб, інвалідів, ветеранів війни, учасників бойових дій (у т.ч. АТО), дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також для інших осіб, зацікавлених в додержанні прав та інтересів даних категорій населення, організація комунікаційних заходів з провайдерами БПД (робочих зустрічей, круглих столів, спільних нарад, засідань робочих/експертних груп тощо). Також, будуть розміщені стенди з інформацією про безоплатну правову допомогу в приміщеннях установ - партнерів та інших організацій, послугами яких користується значна кількість населення даної територіальної громади.

Розробка та прийняття Програми відбулося за сприяння Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області».

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.