Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

21.06.2016   16:20Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Поліція та громада Чернігова - співпраця, що орієнтована на результат

Про це і не тільки говорили 21 червня за круглим столом на тему «Поліція та громада Чернігова: шляхи взаємодії» у прес-центрі «Чиста політика». В заході прийняли участь керівники Чернігівського відділу поліції Національної поліції, Управління патрульної служби міста, депутати Чернігівської міської ради, представники громадськості та ЗМІ.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини реалізує проект «Безпечне місто – поліція Чернігова, орієнтована на громаду». Мета такої ініціативи є становлення прозорої, ефективної та підзвітної громаді системи безпеки міста Чернігова. Налагодження взаємодії та співпраці з громадськістю, місцевими громадами та з представниками місцевого самоврядування. Також, згідно з положеннями ініціативи, має відбуватися звітування територіальних органів поліції перед мешканцями міста.

Про зміни, які відбуваються в поліції розповіла керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова.

Після прийняття закону України про Національну поліцію ми бачимо, що рівень довіри до правоохоронних органів в цілому виріс. Відповідно до цього закону, щодо поліції, має здійснюватися громадський контроль. В законі чітко прописані шляхи та методи такої взаємодії. Серед них - регулярне звітування правоохоронних органів перед громадою, - зазначила Катерина Данькова.

Також керівниця правозахисного проекту вважає, що дуже важлива норма в новому законі те, що поліція разом з громадськістю може працювати в рамках спільних проектів. За її словами такі заходи мають збільшити довіру до поліції та зробити її роботу більш ефективною. Важливим механізмом співпраці є участь громади у розгляді скарг, дій та бездіяльності поліції.

Зважаючи на тему круглого столу, яка стосується відкритості правоохоронців, наступним слово взяв начальник Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Сергій Кагітін.

- Головний пріоритет нашої діяльності - це забезпечення захисту прав та свобод громадян. І ми готові інформувати громаду про стан справ у місті та про наші дії щодо цього. Навіть якщо новини невтішні. А новини, як виявилось, і справді невтішні. Адже за словами начальника Чернігівської поліції у місті спостерігається зростання рівня злочинності.

- У порівнянні з минулим роком цей показник звібльшився на 25 відсотків. З початку року зареєстровано 30 тисяч заяв та повідомлень громадян про злочини і правопорушення, 5 тисяч внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, 800 справ скеровано до суду, 291 особу притягнено до відповідальності. Якщо ж брати статистику станом на лютий, то тоді зростання злочинності складало 48 відсотків. Тобто, маємо позитивний результат, - зауважив пан Кагітін.

Не для кого не секрет, що національна поліція зараз переживає непростий етап реформування. Сергій Кагітін з цього приводу зазначив:

- Реформа полягає, перш за все, у зміні свідомості кожного поліцейського, у переході від каральних функцій до сервісних. Національна поліція – це, передусім, сервіс. Також наше завдання – створення професійного ядра. Нині триває переатестація співробітників.

Також за його словами завдяки патрульній поліції, значно пришвидшилося реагування на заяви та повідомлення громадян. Окрім «живого» патрулювання буде вестись і онлайнове.

- До вересня у Чернігові буде встановлено камери відеоспостереження за програмою «Безпечне місто». Сподіваюся, що після цього покращиться розкриття злочинів, як це сталося у Прилуках, там система запрацювала тиждень тому і вже принесла свої плоди, - зауважив Сергій Кагітін.

Впродовж 4 місяців роботи патрульної поліції у Чернігові зафіксовано 22 тисяч подій, про 15 тисяч з яких повідомили громадяни. Про такі висновки співпраці поліції з громадою розповів заступник начальника управління-начальник відділу матеріального забезпечення управління департаменту патрульної поліції міста Чернігова Володимир Мазко.

- Загальна кількість викликів збільшилася. Це може свідчити про те, що довіра до нас зростає. Якщо брати перший місяць роботи, то час прибуття наших співробітників за викликом складав 16 хвилин. То вже за 3 місяці цей час зменшився до 12 хвилин. Це вказує на те, що ми реагуємо на звернення і трохи краще навчилися працювати, – зауважив Володимир Мазко.

Активну участь в дискусії взяли депутати Чернігівської міської ради. Зокрема, на важливості взаємодії міста, громади та поліції наголосив голова депутатської комісії з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції міської ради Максим Черненок.

- Зараз взаємодія посилюється. Як раніше зазначали, було прийняте рішення щодо моніторингу ситуації, зокрема встановлення камер спостережень. Я вважаю, що це дуже важливий крок. Бо безпека важлива не менше за питання екології чи заробітної плати. Це фундамент прав і свобод людини. І міська влада має брати на себе більше відповідальності за це питання. У багатьох країнах громадська безпека, навіть, фінансується з міських бюджетів, - навів приклад Максим Черненок.

За його словами сума за камери, яка є значною, окупить себе. Але не грошима, а якістю.

“Комунікація між поліцією, громадськістю та органами місцевого самоврядування має стати одним з головних факторів відновлення довіри до правоохоронної системи та забезпечення правопорядку в регіоні”, – підсумував виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, депутат Чернігівської міської ради Віктор Тарасов.

Під час заходу учасники обговорили основні пріоритети розвитку національної поліції в місті і рівень взаємодії органів місцевого самоврядування, національної поліції, громадських організацій, спрямованих на поліпшення громадської безпеки в м. Чернігові, проблеми з якими стикають правоохоронні органи, питання оновлення особового складу.

За результатами заходу учасники домовились про координацію своєї роботи, розробили спільне бачення документів, направлених на поліпшення громадської безпеки в місті Чернігові, які в найближчий мають бути представлені громадськості.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Чернігівського відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області в рамках реалізації проекту «Безпечне місто – поліція Чернігова, орієнтована на громаду» за підтримки Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.