Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.08.2016   21:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Позитивні зміни відбулися після моніторингового візиту НПМ до Левоньківської обласної психіатричної лікарні

Такого висновку дійшли члени моніторингової групи у складі представників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернігівській області Алли Лепехи та громадських моніторів після повторного візиту до цього закладу.

Попередній візит у липні минулого року виявив численні порушення, з метою усунення яких Уповноваженим з прав людини були надіслані подання Міністру охорони здоров’я, акти реагування на адресу Генеральної прокуратури України та облдержадміністрації.

9 серпня 2016 року моніторингова група під час повторного візиту відзначила низку позитивних змін в установі. Зокрема, шляхом зменшення чисельності пацієнтів було збільшено норму житлової площі на одну особу. В кожному з двох відділень збільшено кількість туалетів і умивальників у санітарних кімнатах, до яких забезпечено вільний доступ. Пацієнти у супроводі персоналу двічі на тиждень можуть купувати товари у магазині. Здійснюється контроль за використанням їхніх пенсій, чотирьом пацієнтам поновлено паспорти.

Керівництво закладу робить все можливе, щоб влаштувати пацієнтів до психоневрологічних інтернатів, однак через відсутність вільних місць у таких установах це питання, на жаль, не вирішується. Однак найголовніше, що зазначили учасники моніторингового візиту, персонал, пройшовши перепідготовку в обласній психоневрологічній лікарні, прагне змінювати ситуацію в лікарні на краще. Працівники розповіли моніторам про те, що листуються з рідними пацієнтів, щоб вони відвідували їх, і з опікунами, щоб вони належно виконували свої обов’язки. Також працівники установи сприяють поновленню документів безхатченкам і встановленню інвалідності.

Водночас монітори констатували, що у лікарні існує багато невирішених проблем: фактично заклад продовжує виконувати функції соціальної установи, пацієнти перебувають в ньому роками. При цьому не проводиться їхня диспансеризація, зокрема, жінки не оглядаються мамологом, відсутня можливість стоматологічного лікування. Не організовано дозвілля пацієнтів, зовсім відсутня реабілітація. Люди з інвалідністю не мають затверджених МСЕК індивідуальних програм реабілітації. Через нестачу одягу пацієнти мають дуже неохайний вигляд. Заклад має 85 га землі, але невеликі прогулянкові майданчики облаштовувались давно і таким чином, що пацієнти бачать лише кам’яні мури та металеву сітку.

Моніторингова група надала адміністрації та персоналу роз’яснення щодо наказу Міністерства охорони здоров’я стосовно фізичного обмеження та ізоляції, а також щодо індивідуальних програм і технічних засобів реабілітації тощо.

Монітори переконані, що заклад потребує допомоги всіх небайдужих у придбанні одягу та взуття, адже кошторисом лікарень не передбачено такі видатки. Доречною буде і допомога в організації дозвілля, придбанні настільних ігор чи матеріалів для рукоділля, адже, крім перегляду телепрограм, ввечері пацієнтам немає чим зайнятись.

За результатами моніторингового візиту буде направлено акти реагування Уповноваженого з прав людини керівництву МОЗу та облдержадміністрації для подальшого вирішення питань забезпечення прав пацієнтів цієї лікарні.

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.