Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.10.2016   10:03Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Торгівля людьми: чернігівську молодь навчатимуть як не потрапити в пастку

Як не потрапити в сучасне рабство, поїхавши на заробітки, та навчити цьому своїх учнів - дізнавалися вихователі гуртожитків професійно-технічних навчальних закладів Чернігівської області в рамках 3-денного тренінгу. Захід проходив 5-7 жовтня 2016 року на базі Освітнього Дому прав людини в Чернігові і був організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Управління освіти та науки Чернігівської облдержадміністрації у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Основний компонент курсу був присвячений основам тренерської діяльності. Вихователі гуртожитків та профільні працівники Управління освіти та науки Чернігівської ОДА навчалися бути переконливими, проводити групові вправи та організовувати навчальні квести, щоб допомогти учням професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) краще засвоїти матеріал.

Під час занять майбутні тренери освоювали методику тренерської роботи, опановували причини та наслідки проблематики торгівлі людьми, в інтерактивній формі спростовували поширені міфи про працевлаштування за кордоном, навчалися готувати власні інформаційні заходи, які потім представлять учням та мешканцям гуртожитків ПТНЗ. Кожен випускник програми, отримавши відповідний сертифікат, має організувати щонайменше один освітньо-інформаційний захід у своєму навчальному закладі або гуртожитку.

«Задум полягає у тому, щоб ініціювати між вихователями гуртожитків та учнями професійно-технічних навчальних закладів діалог про безпечне працевлаштування та запобігти їх потраплянню у ситуацію торгівлі людьми, щоб вихователі самі могли проводити міні-тренінги для молоді, - пояснює керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк. - З вересня 2016 року, за підтримки Міжнародної організації з міграції, ми реалізуємо проект, направлений на підвищення обізнаності учнів професійно-технічних навчальних закладів Чернігівщини, зокрема які проживають у гуртожитках, з питань протидії торгівлі людьми та безпечної міграції, оскільки ця категорія є найбільшою групою ризику. Зокрема, програма передбачає підготовку групи тренерів з числа вихователів гуртожитків, які донесуть до учнів ПТНЗ інформацію про масштаби та актуальність торгівлі людьми в Україні та світі».

Найпростіші правила, викладені учасникам тренінгу спеціально запрошеними тренерами Тернопільського міського жіночого клубу "Відродження нації" Зоряною Барчук та Оксаною Шлюсар: влаштовуючись на роботу до неперевірених працедавців, уважно переглядати умови контракту, зробити копію документів і не передавати їх нікому, а також повідомляти родичів і близьких про місце свого перебування.

Учасники тренінгу визнають, що він сильно змінив їхнє ставлення до проблеми. «Я навіть уявити собі не могла, що це так близько, у нашій країні», - говорить Ольга Дремлюга, вихователь гуртожитку Дегтярівського професійного аграрного ліцею (Срібнянський район). Її колега з Мринського ПТУ №33 (Носівський район) Валентина Ікальчик додає: «Можливо, наші учні вже в такій небезпеці, і ми повинні цьому запобігти. Або навіть я особисто – будь-хто може потрапити в таку біду. Але для нас ця небезпека вже менше, оскільки ми обізнані». Закінчивши тренінг, вони сподіваються, що зможуть нестандартно і цікаво подати матеріал своїм учням.

Чернігівська область посідає одне з перших місць в Україні за кількістю осіб, яким державою надано офіційний статус жертв торгівлі людьми. Як показує практика, в першу чергу в групі ризику знаходяться жителі аграрних і економічно депресивних районів з високим рівнем безробіття, зокрема серед молоді. Тому практична мета розвитку мережі тренерів-волонтерів – це контроль їхніх кампаній та ініціатив, просування профілактичних, превентивних та адвокаційних ідей у молодіжному середовищі.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.