Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.10.2016   18:30Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Надавачі правової допомоги Чернігівщини підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку

25 жовтня 2016 року в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для представників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів Чернігівської області.

На тлі реалізації Угоди про реадмісію осіб між Україною та ЄС, інших міжнародних зобов’язань України, а також постійних змін в міграційному законодавстві, зокрема щодо процедури надання захисту в Україні, посилення відповідальності за порушення правил перебування в Україні та організацію незаконної міграції, врегулювання процедури примусового видворення (екстрадиції) осіб, виникає необхідність тренінгової підтримки працівників місцевих центрів з надання БВПД, а також адвокатів, які співпрацюють з державною системою надання безоплатної правової допомоги. Важливою складовою врегулювання міграційних процесів є недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорстокого поводження з нерегулярних мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.

Звертаючись до учасників тренінгу, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернігівській області Ірина Протченко наголосила на важливості проведення подібних заходів та підвищення рівня обізнаності адвокатів у міграційному законодавстві.

Голова Ради адвокатів Чернігівської області Галина Якуба зазначила, що останні зміни в законодавстві вимагають від представників адвокатської спільноти особливої уваги до супроводження справ щодо екстрадиції осіб та попередження видворення іноземців до країн, в яких вони можуть зазнати катувань та жорстокого поводження, в тому числі в розрізі практики Європейскього суду з прав людини.

Як зазначив Дмитро Плечко, старший радник з правових питань Управління Верховного комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні: «Протягом 1996-2016 років в Україні за статусом біженця зверталося 31503 шукачів притулку, з яких тільки 6242 особи були визнані біженцями та 570 отримали додатковий захист в Україні. Відповідно до Угоди про реадмісію в Україну з країн ЄС було передано 97 іноземців, в числі яких були і шукачі притулку, прийняття яких не мало здійснюватися українською стороною».

Пан Плечко також наголосив, що на сьогодні переважна більшість визнаних біженців в Україні не можуть отримувати матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги у державних центрах зайнятості, оскільки таке право мають тільки застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними.

Представник Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Бойко висвітила статистику звернень шукачів притулку із заявами про надання адвоката за рахунок держави для оскарження в судовому порядку відмов міграційної служби у наданні притулку та рішень про примусове видворення іноземців.

Тухан Едієв, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, виокремив основні порушення прав шукачів притулку, з якими вони стикаються під час затримання та перебування в пунктах тимчасового тримання в Україні. Це, в першу чергу, застосування фізичної сили правоохоронцями при затриманні, обмеження в доступі до правової допомоги, відсутність перекладачів, ненадання права подати заяву на отримання захисту в Україні, ненадання права бути присутнім в суді під розгляду справи в суді, тощо.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Управління Верховного комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні в рамках реалізації проекту «Розвиток державної та недержавної систем надання безоплатної правової допомоги задля захисту прав нерегулярних мігрантів та шукачів притулку в Україні», що виконується за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.