Останні публікації
25.10.2016 22:47 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Безробітних переселенців навчають боротися за свої права
Реагуючи на затребуваність безоплатної правової допомоги саме для цієї категорії осіб, на базі Чернігівського міського центру зайнятості 24 жовтня 2016 року проведений семінар на тему: «Захист трудових, соціальних та житлово-побутових прав вимушених переселенців».
Про всі актуальні на сьогодні питання та зміни в законодавстві в контексті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також можливість захисту порушених прав розповіла учасникам семінару Радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Чернігівській області – Надія Едієва.
Багато питань, які задавали учасники семінару, були тісно пов’язані між собою. Найболючішим для переселенців постала проблема щодо дії довідки ВПО, свободи пересування, тощо. Можна впевнено сказати про те, що все частіше постають питання стосовно нерухомості, покращення житлово-побутових умов, оплата комунальних платежів, оформлення субсидії тощо. Це говорить про поступову інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади.
На зустрічі юристи комітету разом з Радником розібрали ряд ключових проблем і способи їх вирішення. Такі як порядок оформлення і проведення обстежень житлових приміщень органами соціального захисту населення, процедура оформлення субсидії. Нажаль, серед вимушених переселенців мало хто знає про всі свої права і пільги, про ряд спрощених процедур для оформлення тої чи іншої соціальної допомоги.
Громадяни не вміють або не хочуть якісно відстоювати свої права і свободи, звертатись до кваліфікованих юристів, до органів державної влади і до суду для поновлення порушених прав. Такі проблеми торкаються насамперед дискримінації при прийнятті на роботу, оренді житла, звернення до установ різних форм власності. Дуже важливо розповсюджувати інформацію і проводити такі масові заходи, для якомога більшого охоплення аудиторії серед внутрішньо переміщених осіб. Люди мають знати на що вони мають право і як використовувати надані законом пільги і механізми, для покращення умов життя, як боротися з несправедливістю не самотужки, а за допомогою професіональних консультантів і юристів, які наддадуть пораду, підготують звернення, процесуальний документ тощо.
Окремою частиною семінару було ознайомлення ВПО, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, про їх трудові права. Надія Едієва висвітлила актуальні спеціальні механізми, розроблені для сприяння зайнятості вимушених переселенців.
В рамках семінару внутрішньо переміщені особи дізнались про процедури оформлення, призупинення і поновлення соціальних виплат, на які вони мають право, а також дізналися про національні й міжнародні механізми захисту прав людини, національну судову практику з багатьох житлово-побутових питань, які постають у людей під час інтеграції в чужу громаду.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.