Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.10.2016   22:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Безробітних переселенців навчають боротися за свої права

Реагуючи на затребуваність безоплатної правової допомоги саме для цієї категорії осіб, на базі Чернігівського міського центру зайнятості 24 жовтня 2016 року проведений семінар на тему: «Захист трудових, соціальних та житлово-побутових прав вимушених переселенців».

Про всі актуальні на сьогодні питання та зміни в законодавстві в контексті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також можливість захисту порушених прав розповіла учасникам семінару Радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Чернігівській області – Надія Едієва.

Багато питань, які задавали учасники семінару, були тісно пов’язані між собою. Найболючішим для переселенців постала проблема щодо дії довідки ВПО, свободи пересування, тощо. Можна впевнено сказати про те, що все частіше постають питання стосовно нерухомості, покращення житлово-побутових умов, оплата комунальних платежів, оформлення субсидії тощо. Це говорить про поступову інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади.

На зустрічі юристи комітету разом з Радником розібрали ряд ключових проблем і способи їх вирішення. Такі як порядок оформлення і проведення обстежень житлових приміщень органами соціального захисту населення, процедура оформлення субсидії. Нажаль, серед вимушених переселенців мало хто знає про всі свої права і пільги, про ряд спрощених процедур для оформлення тої чи іншої соціальної допомоги.

Громадяни не вміють або не хочуть якісно відстоювати свої права і свободи, звертатись до кваліфікованих юристів, до органів державної влади і до суду для поновлення порушених прав. Такі проблеми торкаються насамперед дискримінації при прийнятті на роботу, оренді житла, звернення до установ різних форм власності. Дуже важливо розповсюджувати інформацію і проводити такі масові заходи, для якомога більшого охоплення аудиторії серед внутрішньо переміщених осіб. Люди мають знати на що вони мають право і як використовувати надані законом пільги і механізми, для покращення умов життя, як боротися з несправедливістю не самотужки, а за допомогою професіональних консультантів і юристів, які наддадуть пораду, підготують звернення, процесуальний документ тощо.

Окремою частиною семінару було ознайомлення ВПО, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, про їх трудові права. Надія Едієва висвітлила актуальні спеціальні механізми, розроблені для сприяння зайнятості вимушених переселенців.

В рамках семінару внутрішньо переміщені особи дізнались про процедури оформлення, призупинення і поновлення соціальних виплат, на які вони мають право, а також дізналися про національні й міжнародні механізми захисту прав людини, національну судову практику з багатьох житлово-побутових питань, які постають у людей під час інтеграції в чужу громаду.

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.