Останні публікації
25.10.2016 22:47 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Безробітних переселенців навчають боротися за свої права
Реагуючи на затребуваність безоплатної правової допомоги саме для цієї категорії осіб, на базі Чернігівського міського центру зайнятості 24 жовтня 2016 року проведений семінар на тему: «Захист трудових, соціальних та житлово-побутових прав вимушених переселенців».
Про всі актуальні на сьогодні питання та зміни в законодавстві в контексті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також можливість захисту порушених прав розповіла учасникам семінару Радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Чернігівській області – Надія Едієва.
Багато питань, які задавали учасники семінару, були тісно пов’язані між собою. Найболючішим для переселенців постала проблема щодо дії довідки ВПО, свободи пересування, тощо. Можна впевнено сказати про те, що все частіше постають питання стосовно нерухомості, покращення житлово-побутових умов, оплата комунальних платежів, оформлення субсидії тощо. Це говорить про поступову інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади.
На зустрічі юристи комітету разом з Радником розібрали ряд ключових проблем і способи їх вирішення. Такі як порядок оформлення і проведення обстежень житлових приміщень органами соціального захисту населення, процедура оформлення субсидії. Нажаль, серед вимушених переселенців мало хто знає про всі свої права і пільги, про ряд спрощених процедур для оформлення тої чи іншої соціальної допомоги.
Громадяни не вміють або не хочуть якісно відстоювати свої права і свободи, звертатись до кваліфікованих юристів, до органів державної влади і до суду для поновлення порушених прав. Такі проблеми торкаються насамперед дискримінації при прийнятті на роботу, оренді житла, звернення до установ різних форм власності. Дуже важливо розповсюджувати інформацію і проводити такі масові заходи, для якомога більшого охоплення аудиторії серед внутрішньо переміщених осіб. Люди мають знати на що вони мають право і як використовувати надані законом пільги і механізми, для покращення умов життя, як боротися з несправедливістю не самотужки, а за допомогою професіональних консультантів і юристів, які наддадуть пораду, підготують звернення, процесуальний документ тощо.
Окремою частиною семінару було ознайомлення ВПО, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, про їх трудові права. Надія Едієва висвітлила актуальні спеціальні механізми, розроблені для сприяння зайнятості вимушених переселенців.
В рамках семінару внутрішньо переміщені особи дізнались про процедури оформлення, призупинення і поновлення соціальних виплат, на які вони мають право, а також дізналися про національні й міжнародні механізми захисту прав людини, національну судову практику з багатьох житлово-побутових питань, які постають у людей під час інтеграції в чужу громаду.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.