Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

01.12.2016   21:10Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Стартував XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права про права людини DocudaysUA у Чернігівській області

Традиційно в грудні, в Чернігівській області, стартує вже XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA і його цьогорічна програма пропонує фільми, тема яких порушує питання спільні як для України, так і всього світу.

Про це розповіли організатори фестивалю в м. Чернігові та Чернігівській області, представники Громадських організацій «MART» та Чернігівського громадського комітету захисту прав людини під час прес-брифінгу 1 грудня. Презентували відкриття:

- Надія Кривопаленко – регіональна координаторка Docudays UA у Чернігівській області ГО «МART»;

- Руслана Бурова – правозахисниця, виконавча директорка ГО «МART»;

- Катерина Данькова – юристка, координаторка програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Фестиваль з жовтня мандрує Україною і до кінця грудня найкращі документальні фільми про права людини змогли і зможуть ще побачити мешканці понад 250 міст і містечок.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Окрім звичних показах документального кіно в освітніх закладах та держустановах впродовж грудня в Чернігові планується провести 3 публічні покази.

Згідно запланованому графіку, 8 грудня в культурно-діловому центрі «Світогляд» (проспект Перемоги, 108а) відбудеться показ фільму німецького режисера, Стефана Кессіоглу, «Тягар доказів», також прес-сніданок з відомими правозахисниками України, під час якого мешканці Чернігова та гості зможуть поспілкуватись з ними на тему захисту прав людини та дізнатись про кращі практики в цьому питанні. Захід почнеться об 11:00.

Наступний відкритий показ відбудеться в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка (проспект Миру, 21). О 11:00 розпочнеться фільм канадських режисерів Рея Клонскі та Марка Леймі «Девід і я», який допоміг виправдати і звільнити помилково засуджену до тривалого позбавлення волі людину – головного героя цього фільму. Після завершення фільму для глядачів буде проведена дискусія з експертом.

І фінальний захід – урочисте закриття фестивалю в Чернігові відбудеться у формі вечірки 16 грудня о 18:00. Буде показано фільм українського режисера Миколи Дондюка «Все йде за планом» про боротьбу київських активістів з незаконною забудовою. В неформальному спілкуванні, після завершення фільму, учасники заходу зможуть обговорити схожі проблеми в Чернігові і, можливо, знайти партнерів та напрацювати план для її вирішення. Долучитись до заходу можна буде, прийшовши до кафе «Предслава», за адресою проспект Перемоги, 93.

За межами міста Чернігова відкриті покази документального кіно плануються у Ніжині, де глядачам презентують вже відомий чернігівцям фільм «Аліса в країні війни» (показ відбудеться 7 грудня, 0 17:00, у культурно-освітньому центрі «Юність» у Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, який виступає партнером заходу. Центр знаходиться за адресою вул. Воздвиженська, 3) та у Прилуках, де також представлять фільм «Все йде за планом» (показ відбудеться 9 грудня, о 13:00, у Прилуцькому краєзнавчому музеї імені В. І. Маслова, по вул. Київська, 277. Партнер заходу – Прилуцька гімназія № 5 імені В.А. Затолокіна).

Вхід на всі заходи в рамках фестивалю вільний. Про його новини, покази буде повідомлено додатково, тож слідкуйте за інформацією на веб-ресурсах Громадської організації «МART», Чернігівського громадського комітету захисту прав людини а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA:

www.mart-ngo.org.ua

www.protection.org.ua

www.traveling.docudays.org.ua

Контактні особи:

Наталія Шляхтур, ГО «MART» тел.: +38 093 192 28 11

Надія Кривопаленко, ГО «MART» тел. +38 063 71 81 527

Катерина Данькова, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, тел. 063 158 32 46

 

Для довідки:

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він є неполітичний і некомерційний, проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Кожного року, восени, Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно). Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний та некомерційний. Вхід на всі кінопокази – вільний.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.