Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

04.07.2017   17:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Як залучити додаткові ресурси на розвиток громад говорили у Чернігові

4 липня у м.Чернігові відбувся круглий стіл на тему «Вирішення актуальних проблем місцевих громад через залучення додаткових ресурсів».

Відкриваючи захід, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова наголосила, що в рамках процесу децентралізації важливим аспектом розвитку теріторіальних громад є існування стратегічного плану громади, пріоритетних напрямків діяльності, існування «карти проблем» та механізмів їх вирішення. Для цього потрібно системно проводити моніторинг проблем для з’ясовування актуальних потреб громади.

«В цій ситуації дуже важливими є сприяння та передача досвіду від громадських організацій, а також експертна та фінансова підтримка з боку міжнародних організацій та фондів» - зауважила Наталія Кулікова.

Наталія Гудок, представник Департаменту економічного розвитку Черніодгівської облдержадміністрації наголосила, що в Чернігівській області досвід в участі місцевих громад в проекта розпочався ще з 2008 року за підтримки Програми розвитку ООН. На сьогодні теріторіальні громади вже приймають участь в написанні багатьох заявок та грантів. Департамент на постійній основі проводить аналіз проектів та грантів, які реалізуються в Чернігівській області та поширює цю інформацію про можливості залучення додаткових ресурсів серед зацікавлених сторін.

Консультант з бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України Микола Силенко розповів присутнім про кошти на розвиток об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Він зазначив, що зазвичай – це гранти, кредитні ресурси, державний бюджет та власні ресурси громади.

«Для того, щоб робити щось у громаді потрібно розуміти для чого. І саме тому дуже важливу роль відіграє Стратегія розвитку громади», - зазначив Микола Силенко.

Він також розповів про новації в субвенціях на розвиток інфраструктури, а саме, тепер ОТГ зможе витрачати субвенцію на ремонт доріг державного значення.

Його слова доповнив консультант з економічного розвитку Валерій Воробей, який підкреслив, що першими кроками органів місцевого самоврядування повинно стати створення структурних підрозділів, проведення інвентаризації та передачі майна, розроблення Стратегії економічного розвитку ОТГ.

Також, Валерій Воробей всім присутнім показав ресурси на яких представники ОТГ зможуть знайти цікаві грантові програми.

Консультант з юридичних питань Офісу реформ Дмитро Іванов більш докладно розповів про Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), а саме коректне написання проектних заявок. Він розказав присутнім про вимоги, які висуває до заявок ДФРР та наголосив на оому, що заяви мають бути якісними.

Секретар Менської міської ради Юрій Станильченко наголосив на тому, що не дивлячись на те, що в Мені об'єднана територіальна громада створена недавно, громада вже має досвід в реалізації проектів та програм, адже без послідовних дій неможливо вирішити всі проблеми та потреби громади. Але потрібно розуміти, що кожна громада має мати окремих працівників, що будуть займатись напрямком розвитку громад, а не довантажувати існуючих новим напрямком роботи. На сьогодні громади мають безліч питань та проблем, починаючи від неузгодженості законодавства і до різної підпорядкованості структур в громадах.

Міський голова м.Городня Андрій Богдан підкреслив, що в умовах децентралізації держава все передала на місця та не допомагає громадам, тому актуальним є перегляд частини функцій державних органів, обласних державних адміністрацій для вирішення потреб громади.

Під час круглого столу заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська розповіла присутнім про систему правової допомоги.

З 1 вересня 2016 року у 19-ти районах Чернігівської області почали роботу новостворені відділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – бюро правової допомоги. Робота Бюро спрямована насамперед на посилення правової спроможності громад, забезпечення рівного доступу кожного громадянина до безоплатної правової допомоги.

Основними завданнями, які виконують бюро правової допомоги, є правопросвітництво; надання безоплатної первинної правової допомоги (правові інформації та консультації); забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (захист, представництво інтересів в суді, складання документів процесуального характеру); забезпечення доступу до електронних сервісів Мін’юсту.

Про діючі Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги мешканів місцевих громад розповів директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

«Ми сьогодні реалізуємо успішно декілька Програм з громадами Козелецького та Славутицького районів. Завдяки роботі мобільних пунктів консультування нашими спеціалістами забезпечується отримання правової допомоги жителями Кіптівської та Деснянської об’єднаних територіальних громад», - зазначив Володимир Бобруйко.

В цілому всі учасники погодились, що насьогодні в громадах відсутні спеціалісти з розвитку, стратегічного планування або написання грантів, проектів та програм, тому їм, перш за все, необхідна експертна та тренінгова підтримка, а також інформація про те, де знайти можливості для реалізації ідей.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області та Мережі правового розвитку в рамках реалізації проекту «Посилення правових можливостей місцевих громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.