Останні публікації
22.09.2017 18:14 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові обговорили механізми правового захисту шукачів притулку та біженців
22 вересня 2017 року в Чернігові відбувся круглий стіл «Захист прав шукачів міжнародного захисту та біженців. Міжнародні та національні стандарти».
Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння представництва Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців в Україні в рамках проекту «Посилення доступу до правосуддя шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні», що виконується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
В зустрічі за круглим столом взяли участь представники Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), судді Чернігівського окружного адміністративного та Ріпкинського районного судів, керівники регіонального та місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники Чернігівського Пункту тимчасового перебування іноземців, прокуратури, прикордонної та міграційної служб, адвокатської та правозахисної спільноти.
Дмитро Плечко, радник з правових питань УВКБ ООН, зазначив, що останнім часом світ переживає період міграційної кризи. Ряд європейських країн відмовляються приймати мігрантів відповідно до квот ЄС. Тому переправники незаконих мігрантів постійно шукають нові маршрути та способи переправленя мігрантів до країн ЄС. За словами експерта, за останні 3 роки спостерігається значне зниження кількості звернень за статусом біженця в Україні, але проблем правового характеру, з якими стикаються шукачі притулку в Україні, не зменшується.
В.о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська та директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко розповіли про засади надання правової допомоги шукачам міжнародного захисту та біженцям. Зокрема, фахівці докладно зупинилися на проблемних питаннях, які виникають у адвокатів під час надання безоплатної правової допомоги біженцям та шукачам притулку, зокрема які утримуються в Чернігівському Пункті тимчасового перебування іноземців (ПТПІ). Володимир Бобруйко зауважив, що центри БВПД співпрацюють з даною установою і проводять виїзні прийоми осіб, що там перебувають.
«Важливою складовою врегулювання міграційних процесів є недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорсткого поводження з неврегульованими мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту», - підкреслив керівник центру.
В рамках заходу присутні також обговорили поточну ситуацію з біженцями в світі та Україні, процедури подання заяв про надання міжнародного захисту, практичні виклики щодо забезпечення правовою допомогою іноземців та осіб без громадянства у справах про незаконне перетин держкордону за ст.204-1 КУАП, механізми оскарження рішень про затримання та поміщення іноземців до ПТПІ, продовження термінів їх затримання та примусового видворення з України, особливості роботи із заявниками, які подають підроблені документи, перебувають у розшуку або по яким є рішення про заборону в’їзду в Україну, рогляд запитів на екстрадицію, проблеми визнання та інтеграції біженців в Україні.
Контакти: Тухан Едієв, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, роб.тел./факс: (0462) 675-281; e-mail: protection.ua@gmail.com.
* * *
Довідково: Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією.
Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.