Останні публікації
17.10.2017 18:16 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові відбулось навчання членів ДВК на місцевих виборах в територіальних громадах
17 жовтня 2017 року відбувся тренінг для членів дільничних виборчих комісій Чернігівської області. До заходу долучились голови, заступники, секретарі та члени дільничних виборчих комісій з сільських, селищних та міських об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Чернігівщини, в яких 29 жовтня 2017 року відбудуться перші місцеві вибори.
Під час заходу учасники мали змогу дізнатись про особливості виборчого процесу відповідно до чинного законодавства, тонкощі голосування в день проведення самих місцевих виборів, розглянули проблемні аспекти попередження зриву голосування, протидії можливим фальсифікаціям та причини визнання виборів недійсними.
На думку тренера заходу, експерта з виборчих питань Володимира Андрійченка, місцеві вибори в територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року, є важливішими за парламентські, оскільки після прийняття відповідного законодавства щодо ринку землі, новостворені об’єднані територіальні громади (ОТГ) зможуть стати більш ефективними та розвивати власну інфраструктуру, при цьому вони будуть незалежними та фінансово самостійними.
Катерина Данькова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, також наголосила на важливості майбутніх перших виборів в ОТГ та проведення їх максимально прозоро та чесно. На її думку, подібні навчальні заходи дають можливість членам ДВК бути більш підготовленими до непростого виборчого процесу та нестандартних ситуацій, які можуть виникати під час голосування.
Нагадаємо, що фахівці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) пропонують безоплатне юридичне консультування з виборчих питань учасникам виборчого процесу: виборцям, членам виборчих комісій, кандидатам.
Отримати консультації можна кількома шляхами:
- електронною поштою, написавши своє питання на e-mail організації: protection.ua@gmail.com;
- через сайт організації, написавши своє питання у відповідній формі «Заява до приймальні»;
- написавши своє питання в повідомленні на сторінці організації у Facebook;
- телефоном за номерами: (0462) 612-532; (063) 158-32-46;
- завітавши безпосередньо до громадської приймальні ЧГКЗПЛ в Чернігові за адресою: вул. Гонча, буд.57. При цьому, бажано, попередньо зателефонувати за вказаними вище номерами і попередити про свій візит.
Проект «Вільні та чесні місцеві вибори» впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги в 10 регіонах Україні, зокрема й на Чернігівщині, за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.