Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.10.2017   15:57Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігів приєднався до Всеукраїнської акції "Небезпеку видно не одразу!"

18 жовтня 2017 року, громадські активісти та представники владних органів в Чернігові провели інформаційно-просвітницьку акцію, спрямовану на привернення уваги громадян та ЗМІ до проблеми торгівлі людьми.

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому ганебному явищу, ефективного переслідування та покарання торгівців людьми, ідентифікації та надання всебічної допомоги постраждалим, проведення превентивної й профілактичної роботи серед груп ризику, особливо серед молоді.

За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Представництво МОМ в Україні з 2000 року надало допомогу майже 14 тис. постраждалим від сучасного рабства. Лише за перші шість місяців 2017 року Представництво МОМ виявило 639 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 23 країнах, зокрема в Україні. Цей показник на 30% вище в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

В рамках Всеукраїнської акції пройшли масові заходи в багатьох регіонах України. Під час заходу розповсюджувалась друкована продукція відповідної тематики, відбувалась активна взаємодія організаторів зі ЗМІ, розповсюджувалась соціальна реклама, проходила популяризація номеру Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкоштовно номери 0800-505-501 та 527 - безкоштовно для користувачів стаціонарних телефонів та операторів мобільного зв’язку) та відбувалась роздача повітряних кульок з номером гарячої лінії батькам з дітьми на знак підтримки процесів зменшення явища торгівлі людьми в Європі.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, Служби у справах дітей Чернігівської ОДА, Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, управління Державної міграційної служби в Чернігівській області, Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГУНП України в Чернігівській області та за підтримки Представництва МОМ в Україні.

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.