Останні публікації
24.10.2017 15:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Територіальні громади Чернігівщини сприятимуть реалізації прав землевласників
В Чернігові 24 жовтня 2017 року відбувся тренінг «Управління земельними ресурсами в умовах децентралізації» для представників територіальних громад Чернігівської області для розвитку їх спроможності та обізнаності щодо вирішення локальних проблем в сфері земельних відносин правовим шляхом та управнення громадян з земельних питань в місцевих громадах.
Безпосередньо про правове регулювання земельних відносин на сучасному етапі, основні проблеми землекористування в регіоні, а також практичні питання порядку зміни меж земельної ділянки, порядок надання у власність земельних ділянок та розроблення технічної документації для учасників АТО, проведення експертизи, процедуру оформлення права власності на земельну ділянки в порядку спадкування висвітив Ігор Пузан, начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.
За словами представника Держгеокадастру, проблемним питанням є передача до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) повноважень щодо видачі дозволів на розробку технічної документації. По-перше, не всі землевпорядники є особами, що мають відповідний досвід роботи. По–друге, самі ОТГ не готові для передачі таких прав: окрім обладнання, ОТГ мають мати спеціальні ліцензовані програми та комп’ютерний захист, що є досить дорогим задоволенням, адже комерційні структури, які можуть обслуговувати ці програми мають отримати спеціальний дозвіл.
Експерт також акцентував увагу учасників на механізмах дотримання норм чинного законодавства органами місцевого самоврядування, практичних питаннях юридичної відповідальності посадовців за корупційні діяння, в тому числі в сфері земельних відносин, та шляхи запобігання цим проявам.
Учасники заходу підсумували, що основним завданням, яке стоїть перед владними структурами, місцевими радами та громадськістю, є підвищення правової обізнаності та відповідальності як пересічних громадян, так й представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Мережі правового розвитку в рамках реалізації проекту «Посилення правових можливостей місцевих громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.