Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.02.2018   21:55Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові відбувся тренінг з вирішення актуальних правових проблем в місцевих громадах

13 лютого в м.Чернігів відбувся тренінг «Вирішення актуальних правових проблем вразливих верст населення в місцевих громадах» для надавачів правової допомоги та активістів/параюристів Чернігівської області.

З вітальним словом перед присутніми виступили директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко та керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.

Вони зазначили, що проведення подібних тренінгів сприяє постійному розвитку та самовдосконаленню надавачів правової допомоги та громадських активістів Чернігівщини.

Важливою частиною заходу стало обговорення проблем неврегульованості земельних й майнових відносин в громадах, а також проблемні аспекти реалізації земельної децентралізації в регіоні та надання земельних ділянок учасникам АТО.

Зокрема, начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігор Пузан виокремив актуальне на сьогодні питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

За словами пана Пузана, Уряд доручив Держгеокадастру забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

На сьогодні, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області вже підписало відповідні меморандуми з 36 об’єднаними територіальними громадами (з 37 наразі створених в області).

До того, як ділянки будуть передані до ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади.

Планується що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

Окрім того, серед проблемних питань, які виникають на практиці, були розглянуті ситуації набуття права власності на земельні ділянки за публічно-правовими договорами іноземними громадянами, надання дозволів на одну ділянку кільком особам та інші.

Також учасники тренінгу розглянули питання реалізації прав на отримання земельної ділянки для учасників АТО. Зокрема наголошувалося, що не у всіх районах області є вільні земельні ділянки, а ті що є – не завжди влаштовують учасників АТО.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці за Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області та Мережею правового розвитку в рамках реалізації проекту «Розвиток правової спроможності громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.