Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.02.2018   17:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку

16-17 лютого 2018 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.

Тренером заходу виступив експерт з притулку йміграції та практикуючий адвокат Остап Тимчій.

Програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв наголосив на важливості ролі громадянського суспільства в недопущенні порушень прав біженців та шукачів притулку, попередженні неналежного поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.

В ході тренінгу правозахисники та громадські активісти ознайомились з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Окрема сесія заходу була присвячена проблемним питанням захисту права на свободу та особисту недоторканість, недопущення катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність поводження і покарання відносно мігрантів, ризикам видворення та екстрадиції шукачів притулку.

По завершенню заходу всі присутні отримали сертифікати про проходження навчання щодо надання правової допомоги вразливим групам іноземців.

Контакти: Тухан Едієв, роб.тел./факс: (0462) 675-281; e-mail: protection.ua@gmail.com.

* * *

Довідково: Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією.

Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.