Останні публікації
01.03.2018 16:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Сумський окружний адміністративний суд захистив право літнього чоловіка на пенсію
Днями Сумський окружний адміністративний суд захистив порушене право переселенця на одержання призначеної йому пенсії. Інтереси пенсіонера в суді представляли юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Саме таке законне і обґрунтоване рішення, яким було повністю задоволено позов переселенця про визнання протиправною бездіяльності Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо припинення йому з 01.04.2017 р. нарахування і виплати пенсії, було ухвалено 23.02.2018 р.
За обставинами справи, ще з квітня минулого року 78-річний чоловік був позбавлений пенсії - внаслідок встановлення факту його відсутності за зареєстрованим місцем внутрішнього переміщення.
Правовою підставою позбавлення непрацездатної особи пенсії слугували норми ПКМУ «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» №365 від 08.07.2017 р., якою були затверджені Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, а також Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання (перебування), у зв’язку з чим пенсіонеру за віком було скасовано довідку про взяття на облік ВПО і припинено нарахування і виплату пенсії.
Слід підкреслити, що внаслідок неправомірних дій територіального органу Пенсійного фонду України літня людина, яка до того ж, постраждала від збройного конфлікту, на строк понад дев’ять місяців була залишена без будь-яких засобів до існування у віці 78 років. Ніякі поважні причини та пояснення не вплинули на дії посадовців, тож чоловіку залишилося лише відстоювати своє право на пенсію в суді. Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в м. Суми підготували відповідний позов.
Справа №818/238/18 була вирішена судом позитивно - з повним задоволенням інтересів пенсіонера. На підставі судового рішення бездіяльність Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо припинення нарахування та виплати пенсії було визнано протиправною, відповідача було зобов'язано поновити нарахування та виплату пенсії (з 01.04.2017 р.), а також сплатити заборгованість яка виникла з часу припинення нарахування та виплати пенсії.
Слід окремо навести, що пенсіонер-переселенець звернувся до суду 26.01.2018 р. А вже 23.02.2018 р. цей позов було розглянуто на його користь за правилами спрощеного провадження (на підставі ст.258 КАС України). Відтак, суддя своєчасно, справедливо, повно і всебічно розглянув справу на підставі проголошеного Конституцією України принципу верховенства права.
Отже, прийняте судове рішення має забезпечити захист гарантованого Конституцією України переселенцю права на пенсію, як і іншим громадянам України, що отримують пенсійні виплати.
Підкреслимо, що від імені чоловіка юристи ЧГКЗПЛ також підготували заяви про звільнення від сплати судового збору, адже він, залишившись без джерел фінансування, не мав можливості заплатити за звернення до суду чималу суму. Заява також була розглянута судом та задоволена.
Посилання на судове рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/72390435.
Проект «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні» впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.