Останні публікації
04.06.2018 18:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівським освітянам презентували Шкільні служби порозуміння
4 червня в Чернігові відбулось представлення досвіду впровадження Шкільних cлужб порозуміння. До заходу долучились профільні заступники директорів, психологи та соціальні педагоги навчальних закладів міста Чернігова.
Під час презентації учасники мали змогу розглянути, що таке Шкільна служба порозуміння (ШСП), яким чином цей інститут функціонує та як впливає на атмосферу вирішення конфліктів та формування безпечного середовища в навчальному закладі.
Організатори докладніше зупинились на підході та принципах роботи ШСП, впровадження методики медіації та програм формування безпеки в навчальному закладі. Крім того, на заході був презентований досвід різних областей України та інфраструктуру Шкільних служб порозуміння - де можна перейняти знання та обмінятись досвідом, як гуртуватися та розвиватися разом з колегами, яким чином поширювати відновні практики в школах в межах міста та області.
«Ми почали впроваджувати даний інститут ще в лютому-жовтні 2016 року в рамках пілотного проекту «Вирішення конфліктів та впровадження відновних практик серед дітей та молоді, уражених конфліктом» в місті Маріуполь. Так, у проекті прийняли участь 20 шкіл, пройшли навчання 200 учнів-медіаторів, було навчено 16 тренерів. 94% учнів вказали на зниження конфліктності в класі після створення Шкільних cлужб порозуміння в цільових школах» - зазначає Єлізавета Коваль, експертка ГО «Інститут миру і порозуміння».
Під час заходу, учасники активно приймали участь в обговоренні та наголосили на актуальності впровадження даного інституту в місті Чернігові.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Управління освіти Чернігівської міської ради та ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду “Відродження”.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.