Останні публікації
20.06.2018 22:23 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Державні та приватні виконавці Чернігівщини посилюють спроможність в сфері виконання судових рішень
В Чернігові відбувся тренінг для державних та приватних виконавців на тему: «Примусове виконання рішень: сучасний досвід і кращі практики».
Метою заходу стало підвищення обізнаності виконавців про зміни в законодавстві про виконання судових рішень, надання практичних порад щодо ефективної організації примусового виконання рішень, підвищення обізнаності учасників щодо вимог сучасного антикорупційного законодавства, яке поширюється як на державних так і на приватних виконавців.
Захід відкрила Надія Едієва, представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
«Значною проблемою на сьогодні в державі є невиконання судових рішень, чинне законодавство постійно змінюється. Так, Закон України «Про виконавче провадження» прийнятий у 2016 року, вже зазнав декількох суттєвих змін. Тому дуже важливим є обговорення стану законодавства про виконавче провадження саме з тими людьми, хто безпосередньо працює з цим кожного дня, тобто з державними та приватними виконавцями», - підкреслила правозахисниця.
В свою чергу, начальник Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Сергій П’ятниця подякував за організацію такого заходу, а також підкреслив, що на сьогоді є актуальним підвищення кваліфікації та удосконалення роботи державних та приватних виконавців, в тому числі за сприяння правозахисних організацій та міжнародних донорів.
Тренером заходу виступив завідувач навчально-методичного кабінету підвищення кваліфікації Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, адвокат Олександр Кузь.
«На сьогоднішній день запроваджено інститут приватних виконавців, який для України є новим досвідом. В той же час, такий інститут діє у багатьох країнах світу. Ні для кого не секрет, що сьогодні примусове виконання рішень трохи «буксує». Але ми всі розуміємо, що примусове виконання рішень є дуже важливою складовою системи правосуддя», - підкреслив експерт.
«Про дієвість інституту приватних виконавців ще рано говорити, тому що такий інститут діє лише рік. На сьогоднішній день в Україні зареєстровано близько 118 приватних виконавців, але для України це «мізер». Практика показує, що приватні виконавці більше спрямовані на реальне виконання рішень. Їхня практика доводить, що це правильна позиція стосовно запровадження цього інституту і рівень виконання у них спостерігається кращий аніж у державної виконавчої служби», - зауважив Олександр Кузь.
В межах тренінгу учасники обговорили законодавство, що регулює порядок здійснення виконавчого провадження, зокрема практичні аспекти щодо відкриття та витрат виконавчого провадження, стягнення виконавчого збору. Окрему увагу було приділено отриманню інформації про боржника, розшуку боржника та виявлення його активів. Підсумували захід практичними аспектами звернення стягнення на майно (кошти) боржника, оцінка майна боржника та його реалізація.
Тренінг організований Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги та Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації всеукраїнського проекту «Ефективне виконання судових рішень – ключ до успішного завершення судової реформи» за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів та за сприяння Управління Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.