Останні публікації
24.07.2018 15:54 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігівській ОДА обговорили, як протидіяти торгівлі людьми
24 липня 2018 року в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Протидія торгівлі людьми, як одна із складових діяльності об’єднаних територіальних громад у Чернігівській області» за участю суб’єктів національного механізму взаємодії області та представників об’єднаних територіальних громад.
На Чернігівщині як і в цілому по Україні наразі активно йде процес створення об’єднаних територіальних громад. В новостворених ОТГ формується стратегія розвитку для виконання місцевих програм та політики Уряду в різних галузях суспільного життя та економічного розвитку.
Саме тому такий захід покликаний активізувати діяльність всіх зацікавлених суб’єктів взаємодії та досягти основної мети – зробити все задля виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, щоб відновити їхні права, забезпечити їхні інтереси, щоб вони могли повністю повернутися у суспільство, а також докласти максимум зусиль та проінформувати максимальну кількість людей про потенційну небезпеку.
Відкриваючі зустріч, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова наголосила, що курс державної політики у сфері протидії торгівлі людьми вимагає налагодження ефективної взаємодії всіх суб’єктів: як відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування, так і громадських об’єднань. «Наше завдання – організація протидії торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, надання їм оперативної та всебічної допомоги, інформування максимальної кількості людей про небезпеку», — зазначила заступник голови ОДА Наталія Романова.
В свою чергу, Ніна Лемеш, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту обладміністрації, нагадала про дієві механізми взаємодії суб’єктів національного механізму взаємодії та просила приділити належну увагу питанню доцільності запровадження на своєму рівні механізмів координації роботи щодо протидії торгівлі людьми, насильству, недбалому та жорстокому поводженню з дітьми, яке інколи призводить до трагічних випадків. Створення при об’єднаних територіальних громадах та забезпечення роботи подібних рад (консультативно-дорадчих органів) є запорукою забезпечення ефективної координації дій всіх структур щодо запобігання та протидії торгівлі людьми, домашньому насильству, гендерної рівності, тощо.
Заступник начальника УДМС України в Чернігівській області Володимир Рудницький звернув увагу на ті ситуації, які виникли у зв’язку з безвізом та легалізацією іноземних громадян на території України.
За словами заступника начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Юлії Олифіренко, на обліках служб у справах дітей області налічується понад 1100 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах: «Кожна дитина, яка проживає в родині де коїться насильство, де батьки нехтують правами дитини та ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, потребує посиленої уваги та профілактичної роботи з боку посадових осіб сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад як органів опіки та піклування. Це є необхідною умовою для попередження потрапляння таких дітей до ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми».
Для соціально-правового захисту дітей, які постраждали від жорстокого поводження, у тому числі від торгівлі людьми, а також дітей, які опинились в інших складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на рівні ОТГ передбачено створення служб у справах дітей. Наразі в ОТГ Чернігівщини утворено 17 служб у справах дітей.
Алла Кот, директор Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розповіла про те, що в новостворені структури Центрів соціальних служб в громадах також мають надавати допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми. Обласний центр максимально допомагає новоствореним структурам і разі необхідності вони можуть звертатись за допомогою в районні або обласний центр.
Людмила Кузьміна, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області проінформувала присутніх про проект «Я маю право», в рамках якого проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями регіону.
Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, акцентувала увагу на тому, що 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіківі дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Цього року 30 липня буде проведена інформаційна акція під гаслом «ПротиДійТоргівліЛюдьми» у всіх обласних центрах України й в місті Києві, а також відкрита арт-істанляція «Лабіринт можливостей» про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми у разі прийняття ризикованих пропозицій. Для більшого охоплення мешканців Наталія Кулікова запропонувала представникам ОТГ створити подібні інформаційні куточки, де можна розмістити інформацію про проблематику торгівлі людьми та можливості отримання допомоги.
Останні новини
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.
Робоча зустріч з представником Омбудсмана щодо захисту прав медіа 12:08
Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.