Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.07.2018   20:31Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Перспективи впровадження громадських бюджетів в об’єднаних територіальних громадах обговорили на Сумщині

В смт Шалигіне Глухівського району Сумської області відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Білопільського, Липоводолинського, Недригайлівського, Лебединського, Ямпільського, Шосткінського, Конотопського, Роменського, Великописарівського, Глухівського районів Сумської області.

До участі у обговоренні теми «Основи впровадження громадського (партиципаторного) бюджету в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Сумської обасті» був залучений Дмитро Лукін - експерт з питань місцевого економічного розвитку, голова ГО «Центр наукових досліджень, мобільності та росту», кандидат економічних наук, доцент, член Громадської Ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, член Української Асоціації Оцінювання.

Учасники круглого столу дізналися про ідею виникнення партиципаторного бюджету та про його поширення у світі. Порівняли світовий та унікальний досвід українських міст, кожне з яких змінює ідею громадського бюджету відповідно до власних реалій та можливостей. Питання у учасників заходу виникли під час обговорення основних складових процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, а також нюансах процесів голосування.

🏡Про те, як відбувається впровадження громадського бюджету в Шалигінській громаді, розказав присутнім голова ОТГ – Юрій Матвієнко. На його думку, дуже важливо давати активним представникам громади самостійно вирішувати – на які потреби буде витрачатися частина з бюджету, адже те, що сплановане та реалізоване безпосередньо мешканцями населених пунктів, цінується більше та зберігається ретельніше.

👫Усі без сумнівно погодилися, що впровадження народного бюджету має певні переваги, для громадян, представників органів місцевого самоврядування та для громади в цілому. Допомогу в організації заходу надали Шалигинська ОТГ та Офіс реформ у Сумського РВ АМУ.

☑️Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.