Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.07.2018   20:31Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Перспективи впровадження громадських бюджетів в об’єднаних територіальних громадах обговорили на Сумщині

В смт Шалигіне Глухівського району Сумської області відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Білопільського, Липоводолинського, Недригайлівського, Лебединського, Ямпільського, Шосткінського, Конотопського, Роменського, Великописарівського, Глухівського районів Сумської області.

До участі у обговоренні теми «Основи впровадження громадського (партиципаторного) бюджету в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Сумської обасті» був залучений Дмитро Лукін - експерт з питань місцевого економічного розвитку, голова ГО «Центр наукових досліджень, мобільності та росту», кандидат економічних наук, доцент, член Громадської Ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, член Української Асоціації Оцінювання.

Учасники круглого столу дізналися про ідею виникнення партиципаторного бюджету та про його поширення у світі. Порівняли світовий та унікальний досвід українських міст, кожне з яких змінює ідею громадського бюджету відповідно до власних реалій та можливостей. Питання у учасників заходу виникли під час обговорення основних складових процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, а також нюансах процесів голосування.

🏡Про те, як відбувається впровадження громадського бюджету в Шалигінській громаді, розказав присутнім голова ОТГ – Юрій Матвієнко. На його думку, дуже важливо давати активним представникам громади самостійно вирішувати – на які потреби буде витрачатися частина з бюджету, адже те, що сплановане та реалізоване безпосередньо мешканцями населених пунктів, цінується більше та зберігається ретельніше.

👫Усі без сумнівно погодилися, що впровадження народного бюджету має певні переваги, для громадян, представників органів місцевого самоврядування та для громади в цілому. Допомогу в організації заходу надали Шалигинська ОТГ та Офіс реформ у Сумського РВ АМУ.

☑️Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

Останні новини

В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00

Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.