Останні публікації
01.08.2018 18:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як підвищити ефективність управління земельними ресурсами ОТГ обговорили у Чернігові
В Чернігові відбувся тренінг для представників місцевих громад регіону на тему «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах".
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України.
Під час вступного слова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова зазначила, що проведення подібних тренінгів та інших просвітницьких заходів сприяє посиленню правових можливостей представників територіальних громад. Так, в межах проекту «Розвиток правової спроможності громад Чернігівської області» вже здійснено ряд виїзних просвітницьких та консуьтаційних заходів спільно з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області.
Важливою частиною тренінгу стало обговорення проблем неврегульованості земельних й майнових відносин в місцевих громадах, а також проблемні аспекти реалізації земельної децентралізації в регіоні та надання земельних ділянок учасникам АТО.
Зокрема, тренер заходу, начальник Управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області Ігор Пузан виокремив актуальне на сьогодні питання передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а також презентував законодавчі основи орендних відносин та проблемні питання, з якими на сьогодні зіштовхуються у цій сфері територіальні громади.
Також учасники тренінгу розглянули питання реалізації прав на отримання земельної ділянки для учасників АТО. Зокрема наголошувалося, що не у всіх районах області є вільні земельні ділянки, а ті що є – не завжди влаштовують учасників АТО.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України та Мережею правового розвитку в рамках реалізації проекту «Розвиток правової спроможності громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.