Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

22.08.2018   19:30Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові працюють над стратегією безпеки в громаді

22 серпня, відбувся тренінг та стратегічна сесія, які направлені на для вироблення спільних пріоритетів діяльності та розробки ефективних механізмів підвищення безпеки міста Чернігова.

Ініціатором виступив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини у співпраці з ГО «Експертний центр прав людини» та ГО «Інститут миру та порозуміння» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Головною метою заходів була розробка та реалізація спільних ініціатив в сфері безпеки на рівні місцевої громади.

До заходу долучились громадські активісти, поліцейські Управління патрульної поліції та Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, депутати Чернігівської міської та районних у місті рад, представники управління освіти та інших структурних підрозділів Чернігівської міської ради.

В першу половину дня, під час тренінгу "Розвиток ініціатив у сфері безпеки міста Чернігова" громадські активісти та поліцейські обговорили визначення безпеки громади, визначали роль громади у формуванні політики безпеки за місцем проживання, розглянули повноваження та обов’язки поліції щодо взаємодії з населенням (Community Policing) та роль органів місцевого самоврядування у створенні умов безпеки та правопорядку в громаді.

Крім того, учасники ознайомились з українським та міжнародним досвідом ініціатив (проектів) у сфері безпеки.

Навчання проводилось на прикладах реальних успішних дій громадськості та адміністративної практики.

Як зазначила тренер заходу, керівник програм Експертного центру з прав людини Уляна Шадська: «Для напрацювання конкретних механізмів взаємодії та комунікації поліції та громади, спочатку необхідно сформувати громадські пріоритети охорони громадського порядку шляхом соціологічного дослідження чи простого анкетування громадян».

Після цього, було проведено стратегічну сесію «Безпечний Чернігів», під час якої учасники спільно проаналізували головні виклики в сфеі безпеки на рівні м.Чернігова, визначили, які задачі мають бути поставлені та які ресурси мають бути залучені для вирішення актуальних безпекових питань громади, зокрема щодо забезпечення безпечного середовища у навчальних закладах та попередження підліткового насильства й буллінгу.

Допомогала в проведенні стратегічної сесії експерт ГО «Інститут миру і порозуміння» Альона Горова. «Громада Чернігова, до якої входить і поліція в тому числі, має усвідомити свою роль й зайняти активну позицію у створенні безпечного середовища. Тільки спільно, залучивши і місцеву владу, і поліцію можна вплинути на вирішення проблем безпеки громади», - зазначила експерт.

Ідеї та матеріали стратегічної сесії в подальшому будуть використані для розробки довгострокової стратегії в сфері безпеки м.Чернігова.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.