Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.09.2018   00:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники ОТГ Сумщини дізнавалися практичних аспектів впровадження громадського бюджету в громадах

У Тростянці відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Сумського, Охтирського, Недригайлівського, Буринського, Конотопського, Білопільського, Тростянецького районів Сумської області.

Про те, як відбувається впровадження громадського бюджету в Тростянецькій громаді, зокрема, про залучення механізмів бюджету участі до управління сільськими громадами, розказав присутнім голова ОТГ – Юрій Бова.

👨‍💼До участі у обговоренні теми ««Інструменти взаємодії влади і громади. Громадський бюджет. Запрошення до діалогу»» був залучений Дмитро Лукін - експерт з питань місцевого економічного розвитку, голова ГО «Центр наукових досліджень, мобільності та росту», кандидат економічних наук, доцент, член Громадської Ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, член Української Асоціації Оцінювання.

Учасники тренінгу дізналися про ідею виникнення партиципаторного бюджету та про його поширення у світі. Особливу увагу приділили практичним аспектам: основним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, а також нюансам процесів голосування. Зупинились і на прийняті положення про громадський бюджет в громадах. Які зміни можуть відбутися в громадському просторі за умови активного залучення місцевих мешканців до управління – це питання було родзинкою заходу. Інформаційний супровід діяльності ОМС – ще один важливий напрям діяльності, в якому присутні дізнавалися нових знань.

Впровадження народного бюджету має певні переваги: для громадян, представників органів місцевого самоврядування та й в цілому для громади – в цьому погодилися усі учасники тренінгу. Після навчання учасники відвідали оновлене терапевтичне відділення місцевої лікарні, яке було повністю перебудоване за європейськими стандартами, переконалися в тому, що воно вже готове прийняти пацієнтів, які зможуть отримувати лікування в належних умовах - в палатах з покращеними умовами перебування. Завітали і до публічної бібліотеки, яку важко впізнати після капітального ремонту. Сучасний дизайн інтер’єру з новими меблями та оновлений книжковий фонд дає надію, що бібліотека відтепер буде популярним місцем відпочинку та цікавого дозвілля для дорослих та дітей.

Допомогу в організації заходу надали Тростянецька ОТГ та Офіс реформ у Сумського РВ АМУ.

☑️Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.