Останні публікації
18.09.2018 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники ОТГ Сумщини дізнавалися практичних аспектів впровадження громадського бюджету в громадах
У Тростянці відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Сумського, Охтирського, Недригайлівського, Буринського, Конотопського, Білопільського, Тростянецького районів Сумської області.
Про те, як відбувається впровадження громадського бюджету в Тростянецькій громаді, зокрема, про залучення механізмів бюджету участі до управління сільськими громадами, розказав присутнім голова ОТГ – Юрій Бова.
👨💼До участі у обговоренні теми ««Інструменти взаємодії влади і громади. Громадський бюджет. Запрошення до діалогу»» був залучений Дмитро Лукін - експерт з питань місцевого економічного розвитку, голова ГО «Центр наукових досліджень, мобільності та росту», кандидат економічних наук, доцент, член Громадської Ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, член Української Асоціації Оцінювання.
Учасники тренінгу дізналися про ідею виникнення партиципаторного бюджету та про його поширення у світі. Особливу увагу приділили практичним аспектам: основним складовим процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, а також нюансам процесів голосування. Зупинились і на прийняті положення про громадський бюджет в громадах. Які зміни можуть відбутися в громадському просторі за умови активного залучення місцевих мешканців до управління – це питання було родзинкою заходу. Інформаційний супровід діяльності ОМС – ще один важливий напрям діяльності, в якому присутні дізнавалися нових знань.
Впровадження народного бюджету має певні переваги: для громадян, представників органів місцевого самоврядування та й в цілому для громади – в цьому погодилися усі учасники тренінгу. Після навчання учасники відвідали оновлене терапевтичне відділення місцевої лікарні, яке було повністю перебудоване за європейськими стандартами, переконалися в тому, що воно вже готове прийняти пацієнтів, які зможуть отримувати лікування в належних умовах - в палатах з покращеними умовами перебування. Завітали і до публічної бібліотеки, яку важко впізнати після капітального ремонту. Сучасний дизайн інтер’єру з новими меблями та оновлений книжковий фонд дає надію, що бібліотека відтепер буде популярним місцем відпочинку та цікавого дозвілля для дорослих та дітей.
Допомогу в організації заходу надали Тростянецька ОТГ та Офіс реформ у Сумського РВ АМУ.
☑️Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.