Останні публікації
19.10.2018 18:56 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігові з’явилися перші шкільні медіатори
Під час осінніх канікул старшокласники 3-х пілотних чернігівських шкіл взяли участь у 4-денному тренінговому курсі «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».
Ініціатором запровадження Шкільних служб порозуміння в місті Чернігові виступив Чернігівський громадський комітет захист управ людини у співпраці з Управлінням освіти Чернігівської міської ради за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Мета даного тренінгового курсу - підготовка добровольців-школярів, залучених до створення пілотних моделей шкільних служб порозуміння задля допомоги учням ефективно вирішувати конфліктні ситуації.
Учасниками даного навчання стали 23 учні 9-10 класів ліцею № 22, ЗОСШ № 29 та гімназії № 31 та 3 соціальні педагоги з цих навчальних закладів м.Чернігова.
Під час тренінгу учасники мали можливість оволодіти новими знаннями та методиками з медіації. За допомогою фахового тренера учасники також розвивали власні комунікативні навички, які необхідні медіаторам, формували новий підхід до розв’язання конфліктів, зокрема через врахування інтересів усіх учасників конфліктної ситуації.
Крім того, протягом тренінгу учні та соціальні педагоги мали можливість ділилися один з одним досвідом розв’язання різних конфліктних ситуацій, які виникають у школі та за її межами, спільно обговорювали ці ситуації, напрацьовували рекомендації щодо поведінки та реагування під час конфлікту.
Як зазначила тренерка ГО «Інститут Миру та Порозуміння» Єлізавета Коваль: «Медіація – це спосіб вирішення конфлікту, який є конфіденційним, добровільним і відбувається за участі третьої нейтральної сторони – медіатора. Під час 4-денного тренінгу вдалося сформувати справжню команду школярів і соціальних педагогів, які зможуть на практиці застосовувати навички медіатора, які допоможуть вирішувати конфлікти, суперечки, непорозуміння на базі створених Шкільних служб порозуміння».
По завершенні навчання всі учасники тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння» отримали сертифікати.
За словами представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, проведення подібних навчань для навчальних закладів міста Чернігова є доволі актуальним на сьогодні.
«Даною ініціативою та запровадженням Шкільних служб порозуміння в місті, ми зможемо мінімізувати прояви насильства та буллінгу в учнівському та молодіжному середовищах», - переконана Катерина Данькова.
Проект «Безпечний Чернігів - спільний інтерес, спільна відповідальність» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.