Останні публікації
19.10.2018 18:56 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігові з’явилися перші шкільні медіатори
Під час осінніх канікул старшокласники 3-х пілотних чернігівських шкіл взяли участь у 4-денному тренінговому курсі «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».
Ініціатором запровадження Шкільних служб порозуміння в місті Чернігові виступив Чернігівський громадський комітет захист управ людини у співпраці з Управлінням освіти Чернігівської міської ради за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Мета даного тренінгового курсу - підготовка добровольців-школярів, залучених до створення пілотних моделей шкільних служб порозуміння задля допомоги учням ефективно вирішувати конфліктні ситуації.
Учасниками даного навчання стали 23 учні 9-10 класів ліцею № 22, ЗОСШ № 29 та гімназії № 31 та 3 соціальні педагоги з цих навчальних закладів м.Чернігова.
Під час тренінгу учасники мали можливість оволодіти новими знаннями та методиками з медіації. За допомогою фахового тренера учасники також розвивали власні комунікативні навички, які необхідні медіаторам, формували новий підхід до розв’язання конфліктів, зокрема через врахування інтересів усіх учасників конфліктної ситуації.
Крім того, протягом тренінгу учні та соціальні педагоги мали можливість ділилися один з одним досвідом розв’язання різних конфліктних ситуацій, які виникають у школі та за її межами, спільно обговорювали ці ситуації, напрацьовували рекомендації щодо поведінки та реагування під час конфлікту.
Як зазначила тренерка ГО «Інститут Миру та Порозуміння» Єлізавета Коваль: «Медіація – це спосіб вирішення конфлікту, який є конфіденційним, добровільним і відбувається за участі третьої нейтральної сторони – медіатора. Під час 4-денного тренінгу вдалося сформувати справжню команду школярів і соціальних педагогів, які зможуть на практиці застосовувати навички медіатора, які допоможуть вирішувати конфлікти, суперечки, непорозуміння на базі створених Шкільних служб порозуміння».
По завершенні навчання всі учасники тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння» отримали сертифікати.
За словами представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, проведення подібних навчань для навчальних закладів міста Чернігова є доволі актуальним на сьогодні.
«Даною ініціативою та запровадженням Шкільних служб порозуміння в місті, ми зможемо мінімізувати прояви насильства та буллінгу в учнівському та молодіжному середовищах», - переконана Катерина Данькова.
Проект «Безпечний Чернігів - спільний інтерес, спільна відповідальність» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.