Останні публікації
08.11.2018 15:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Про важливість взаємодії влади з громадою говорили в Сумах
8 листопада на базі медіа-платформи «Вільна» відбулась прес-конференція присвячена особливостям децентралізаційного процесу на Сумщині.
Консультант з комунікацій Офісу реформ при Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес розповів про особливості проходження реформи децентралізації влади на Сумщині, зокрема, зробив деякі підсумки 2018 року та сформулював перспективи на 2019.
Також спікери обговорили наступні кроки децентралізації влади, завершення добровільного об'єднання громад та укрупнення районів Сумського регіону. Окрему увагу присутніх привернула тема чергової спроби блокування процесу виборів в об'єднаних громадах, в тому числі в Путивльській ОТГ.
Виконавча директорка ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна розповіла про проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади», який реалізується в Сумській, Чернігівській та Хмельницькій областях, зокрема, про готовність до впровадження програми партиципаторного бюджету в об’єднаних територіальних громадах.
Учасники обговорення погодились з думкою, що нажаль, часто люди не зацікавлені у процесах, які відбуваються в їх громаді. Це відбувається через відсутність стимулів до втручання, або коли мешканці віддалених районів взагалі не знають про можливості участі. Саме тому треба підвищувати інформованість населення, налагоджувати діалог між громадою та владою.
В рамках проекту «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» були проведені виїзди до місцевих громад, надавались консультації мешканцям та працівникам ОМС, представники різних районів ОТГ збирались на спільні заходи - круглий стіл та тренінг. До речі, заходи проводилися на виїзді, в двох ОТГ (Шалигінської та Тростянецької), які вже впроваждують бюджети участі та представили власний досвід виконання проектів.
Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.