Останні публікації
26.12.2018 18:47 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правові шляхи вирішення проблем переселенців обговорювали в Сумах
В Сумах за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини було проведено круглий стіл на тему: «Інтеграція ВПО та правові шляхи вирішення проблемних питань». На заході зібралися державні службовці, громадські активісти, соціальні працівники, правозахисники, а також представники спільноти ВПО.
Володимир Виноградов, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, провів доповідь на тему позитивного досвіду правового захисту ВПО в Сумській області, а також розповів про проблемні питання, які останнім часом, нажаль мають місце, а також питання, з якими найчастіше звертаються переселенці. На думку правозахисника, консолідація зусиль усіх присутніх: представників служби зайнятості, установ соціального захисту населення, активної громадськості та самих переселенців, є вірним шляхом можливості повноцінної інтеграції у місцеві громади людей, що приїхали зі сходу України, рятуючись від війни.
Присутні обговорили також і положення затвердженого Кабінетом Міністрів України в листопаді 2018 р. Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 р.
До участі в заході долучилися й представники системи БВПД Сумщини - Юлія Андріянова, юристка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, розповіла, окрім надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники центрів БВПД на Сумщині активно займаються правопросвітницькою роботою для даної категорії осіб, долучаються до проектів, покликаних вирішити питання внутрішньо переміщених осіб, співпрацюють з громадськими організаціями та державними установами.
Про успішний досвід інтеграції мігрантів на прикладі Німеччини розповіла Наталія Єсіна, учасниця проекту Exchange to Strengthen the Integration of IDPs in Ukraine (м. Берлін), яка, до того ж, є внутрішньо переміщеною особою. Зокрема, вона наголосила на досвіді німців з подолання стереотипів та рівні толерантності у суспільстві.
Крім того, серед присутніх були також і особи-ВПО, які отримали правову допомогу від Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, вони поділилися власним досвідом та думками щодо особистої інтеграції у місцеві громади.
Проект «Захист прав, зменшення ризиків та посилення гуманітарного реагування ВПО та постраждалим від конфлікту в Україні», впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях (OFDA) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.