Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.12.2018   18:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правові шляхи вирішення проблем переселенців обговорювали в Сумах

В Сумах за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини було проведено круглий стіл на тему: «Інтеграція ВПО та правові шляхи вирішення проблемних питань». На заході зібралися державні службовці, громадські активісти, соціальні працівники, правозахисники, а також представники спільноти ВПО.

Володимир Виноградов, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, провів доповідь на тему позитивного досвіду правового захисту ВПО в Сумській області, а також розповів про проблемні питання, які останнім часом, нажаль мають місце, а також питання, з якими найчастіше звертаються переселенці. На думку правозахисника, консолідація зусиль усіх присутніх: представників служби зайнятості, установ соціального захисту населення, активної громадськості та самих переселенців, є вірним шляхом можливості повноцінної інтеграції у місцеві громади людей, що приїхали зі сходу України, рятуючись від війни.

Присутні обговорили також і положення затвердженого Кабінетом Міністрів України в листопаді 2018 р. Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 р.

До участі в заході долучилися й представники системи БВПД Сумщини - Юлія Андріянова, юристка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, розповіла, окрім надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники центрів БВПД на Сумщині активно займаються правопросвітницькою роботою для даної категорії осіб, долучаються до проектів, покликаних вирішити питання внутрішньо переміщених осіб, співпрацюють з громадськими організаціями та державними установами.

Про успішний досвід інтеграції мігрантів на прикладі Німеччини розповіла Наталія Єсіна, учасниця проекту Exchange to Strengthen the Integration of IDPs in Ukraine (м. Берлін), яка, до того ж, є внутрішньо переміщеною особою. Зокрема, вона наголосила на досвіді німців з подолання стереотипів та рівні толерантності у суспільстві.

Крім того, серед присутніх були також і особи-ВПО, які отримали правову допомогу від Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, вони поділилися власним досвідом та думками щодо особистої інтеграції у місцеві громади.

Проект «Захист прав, зменшення ризиків та посилення гуманітарного реагування ВПО та постраждалим від конфлікту в Україні», впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях (OFDA) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.