Останні публікації
16.03.2019 18:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові навчали членів виборчих комісій спеціальних ДВК, розташованих в лікарнях та установах виконання покарань
16 березня 2019 року відбувся тренінг для членів дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць Чернігівської області.
Під час заходу учасники мали змогу дізнатись про законодавчі стандарти організації чесних та вільних виборів, особливості організаційно-правового забезпечення виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях, специфіку голосування в пенітенціарних та медичних установах, розглянули проблемні аспекти попередження зриву голосування, протидії недоброчесним практикам на виборах та причини визнання виборів недійсними.
Тренер заходу, експерт з виборчих питань Володимир Андрійченко, наголосив на важливості ролі виборчих комісій в забезпеченні вільного та прозорого волевиявлення вразливих категорій виборців. На його думку, подібні навчальні заходи дають можливість членам спеціальниих ДВК бути більш підготовленими до непростого виборчого процесу та нестандартних ситуацій, які можуть виникати під час голосування в медичних та пенітенціарних установах.
Згідно Закону України «Про вибори Президента України», спеціальні виборчі дільниці призначені для організації та проведення голосування виборців, зокрема, у стаціонарних закладах охорони здоров’я, в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування.
Загалом на Чернігівщині створено 42 постійні спеціальні виборчі дільниці, з яких 36 розташовані у стаціонарних лікувальних закладах та 6 в установах виконання покарань, а також 2 тимчасові спеціальні виборчі дільниці в слідчих ізоляторах Чернігова та Новгород-Сіверського.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.