Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.09.2019   18:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівські освітяни впроваджуватимуть відновні практики в школах

24 вересня 2019 року в Чернігові відбувся регіональний Форум «Безпечна та мирна школа. Формування безпечного середовища в закладах освіти». До заходу долучились більше півсотні освітян та представників шкільного самоврядування шкіл Чернігівської області, де мали змогу ознайомитись з досвідом реалізації проектів і ініціатив в сфері формування безпечного освітнього середовища.

Одна із спікерок Форуму, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції, Аліна Палуб поділилась досвідом роботу Шкільних офіцерів поліції в місті Чернігові та форми співпраці патрульної поліції та громади міста.

«До Шкільних офіцерів поліції кожного дня звертаються адміністрації освітніх закладів міста з проханням проведення превентивних та просвітницьких заходів для дітей в школах та садочках. Як Шкільні офіцери поліції, ми проводимо інтерактивні заходи з роз’яснення Правил дорожнього руху, надання до медичної допомоги, застосування основних елементів при самообороні», - зазначила Аліна Палуб.

За словами керівниці програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, місто Чернігів вже має позитивний досвід впровадження Шкільних служб порозуміння, як однієї з відновних практик навчально-виховного процесу, які застосовуються у профілактиці підліткової агресії та асоціальної поведінки серед молоді.

Подібні служби порозуміння складаються з підготовлених та вмотивованих учнів-медіаторів, які допомагають своїм одноліткам вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом.

«Наразі наша команди готова сприяти школам вже всієї Чернігівської області у створенні Шкільних служб порозуміння. Тому цей Форум має зокрема зацікавити та визначити ті навчальні заклади, які зацікавлені у впровадженні даного інституту у себе», - зазначила Катерина Данькова.

Учасники Форуму мали змогу переглянути короткометражний фільм щодо досвіду роботи вже створених служб порозуміння у 3-х пілотних школах Чернігова, де учні-медіатори розповідають про свої успіхи та складнощі, які виникають у діяльності Шкільних служб порозуміння.

У свою чергу, заступник директора з виховної роботи Наталия Колотило гімназії №31 м.Чернігів поділилась досвідом функціонування створеної в цьому закладі служби порозуміння та застосування відновних підходів у навчально-виховному процесі.

«Звичайно в діяльності нашої служби порозуміння є не тільки успіхи. Зі створенням служби, спочатку була недовіра до учнів-медіаторів. Багато хто з вчителів не вірив, що з цього щось вийде. Але з часом, до нашої служби порозуміння почали звертатись за допомогою у вирішенні конфліктів не тільки педагоги, але й самі учні. Особисто я часто застосовую отримані знання та навички з медіації та техніку «коло» у своїй роботі як класного керівника. Застосовуючи принцип «рівний-рівному», діти починають відкриватись, що сприяє в побудові довірчих відносин» - розповіла пані Наталія.

На завершення заходу, представники адміністрацій шкіл та шкільного самоврядування Чернігівщини висловили свої пропозиції та потреби щодо реалізації спільних проектів або ініціатив, проведення превентивних та просвітницьких заходів в навчальних закладах області.

Проект реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людиниза підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.