Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.06.2020   18:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Захист конституційних прав в умовах епідемії COVID-19 обговорили в Чернігові

Конституційне право кожного на правову допомогу за своєю суттю є гарантією реалізації, захисту та охорони інших прав і свобод людини і громадянина, і в цьому полягає його соціальна значимість. Для обговорення стану дотримання та захисту конституційних прав громадян на Чернігівщині Чернігівський громадський комітет захисту прав людини та Регіональний центр з надання БВПД у Чернігівській області, спільно з партнерами, організували проведення круглого столу 25 червня 2020 року.

Участь в круглому столі взяли: Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко; заступник директора Регіонального центру Олеся Пирковська; директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко; заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Чернігівській області Віктор Журавко; керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова; начальник філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Євген Скалюн; юрист-консульт Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасія Малейко; регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака; юрист громадської організації «MART» Дмитро Науменко та старший слідчий ОВСУ ГУНП в Чернігівській області Ксенія Євдоченко.

У ході круглого столу присутні обговорили важливість дотримання конституційних прав та інших прав і свобод громадянина, а також можливості їх захисту. Обмінялись досвідом та напрацюванням у цьому напрямі з урахуванням особливостей роботи організацій та устав, представники яких були присутні на заході. Було презентовано результати надання правової допомоги Регіональним центром за 2019 рік та п’ять місяців 2020 року. Окрім цього, відбулось обговорення реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Невід’ємним правом кожної особи є право на захист, так за 2020 рік Регіональним центром було видано 641 доручення для захисту особи, з них: 5 у випадку захисту осіб, до яких застосовано адміністративні затримання або арешт; 155 для захисту осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочину; 452 випадки призначення захисника за призначенням та окремої процесуальної дії у кримінальному провадженні; 29 випадків надання БВПД засудженим. Варто відзначити окремі результати надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіональним центром. Так, завдяки зусиллям адвокатів, що співпрацюють з системою безоплатної вторинної правової допомоги у 93 випадках було досягнуту призначено мінімального або більш м’якого покарання, у 31 випадку відбулось звільнення обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням, у 5 випадках вдалось обґрунтувати суду доцільність обрання більш м’якого запобіжного заходу та у 1 випадку зменшення обсягу обвинувачення,- розповіла Ірина Протченко.

Олеся Пирковська ознайомили присутніх з Програмою відновлення, зокрема, вона звернула увагу на те, що у випадку, якщо обставини кримінального провадження відповідають умовам Порядку реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», прокурор інформує неповнолітнього, його законного представника та потерпілого про можливість реалізації Програми шляхом залучення Регіональним центром з надання БВПД посередника та укладання угоди про застосування Програми. Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою. Вони сприяють сторонам у примиренні та допомагають з’ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони. Передував початку реалізації програми на Чернігівщині успішний досвід в інших областях, де вдалось дати другий шанс юним правопорушникам.

Окрім держаних установ, активну участь в моніторингу дотримання прав людини та наданні правової допомоги населенню, беруть неурядові громадські організації, зокрема, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. На період карантину фахівцями Громадського комітету було надано 213 консультацій та складено 35 процесуальних документів. Правова допомога, що надавалось не обмежувалась межами Чернігівської області, багато звернень надходило від наших громадян з-за кордону, оскільки люди не могли повернутись додому та не знали, як діяти в даній ситуації. Фахівці організації, фактично, курували повернення наших співвітчизників додому, надаючи покроковий алгоритм дій, – зазначила Наталія Кулікова.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.