Останні публікації
16.09.2020 22:55 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як взаємодіяти у випадках вчинення домашнього насильства навчались у Чернігові
В Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.
За 2020 рік на гарячу лінію «102» в Україні надійшло більше 101 тисячі викликів з приводу домашнього насильства, що на 40% більше ніж за аналогічний період минулого року. Однією з причин, яку називають фахівці, такого стрімкого росту випадків вчинення домашнього насильства, стало запровадження карантину на території України. І це тільки ті випадки, які були зафіксовані правоохоронними органами, але за допомогою люди звертаються і до інших установ, а до заяви в поліцію доходить не у всіх випадках.
Механізм взаємодії цих суб’єктів визначається Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї взаємодії є ефективна реалізація прав особи постраждалої від домашнього насильства.
На сьогоднішній день законодавством чітко визначені суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, але не дивлячись на це в Чернігівській області проблем з домашнім насильством не менше.
Саме тому, з метою набуття практичних навичок та додаткових знань у сфері протидії домашньому насильству, в Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.
Тренером заходу виступив Віктор Вальчук – національний експерт/тренер по запобіганню та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.
Серія тренінгів проходила для місцевих фахівців з соціальної роботи громад, дільничних офіцерів поліції, активістів та юристів для розвитку їх спроможності та обізнаності в сфері протидії домашньому насильству та роботі з особами в СЖО.
Під час тренінгів присутні змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.
Було розглянуто відповідальність, яка передбачена за вчинення домашнього насильства. На даний момент законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, а також окремо – за ухилення від проходження програми для кривдників.
Окрім цього, було опрацьовано практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього завдання було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших структур.
Заходи організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Безпечні та правоспроможні громади Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.