Останні публікації
23.09.2020 18:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники громад налагоджують співпрацю в рамках діяльності Громадського центру правосуддя Чернігівщини
22-23 вересня 2020 року відбувся тренінг «Налагодження взаємодії та конструктивного вирішення проблем/конфліктів, прийняття рішень у громаді» для представників Чернігівської та Ічнянської громад, зокрема освітян, представників соціальних служб, правоохоронців, працівників місцевих центрів правової допомоги та громадських активістів.
В умовах реформи децентралізації, зростає роль місцевих громад у вирішенні правових проблем та задоволенні правових потреб своїх членів, зокрема через правову просвіту, різні форми досудового та позасудового врегулювання спорів та за сприяння громадських організацій та активістів. Зокрема, це стосується вирішення соціально-правових питань, роботи з вразливими групами, формування безпечного середовища в громаді. Окремою потребою в цій сфері є фасилітація діалогів, налагодження співпраці між місцевими громадами, судами, органами влади, провайдерами правової допомоги та громадськістю задля ефективного перенаправлення громадян, превенції та профілактики, а також залучення інших дотичних фахівців та служб (психологів, соціальних педагогів, медіаторів тощо).
З цією метою, в рамках 2-денного навчання, учасники тренінгу пройшли підготовку щодо застосування процедур фасилітації та механізмів вирішення конфліктів в громадах. Такі навички дадуть змогу представникам різних структур в подальшому конструктивно вирішувати проблеми шляхом діалогових процесів, враховуючи інтереси громад та залучати всі суб’єкти до вирішення актуальних проблем громад на базі та за сприяння Громадського центру правосуддя Чернігівщини.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Розбудова Громадського центру правосуддя в Чернігівській області», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.