Останні публікації
22.07.2021 18:08 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Мережа радників з протидії домашньому насильству на Чернігівщині посилює свою спроможність
22 липня в Чернігові відбувся тренінг «Захист прав жертв домашнього насильства» для представників територіальних громад Чернігівської області в рамках проекту «Активізація місцевих громад на боротьбу проти домашнього насильства».
Тренеркою заходу виступала експертка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва.
Пані Едієва підкреслила, що одним із завдань проекту є пілотування мережі радників (громадських офіцерів) з протидії гендерному та домашньому насиллю в місцевих громадах.
Радники (громадські офіцери) мають відігравати роль посередників між місцевими мешканцями, що потерпають від домашнього насилля, та громадськими організаціями, поліцією та надавачами правової допомоги для ефективної допомоги жертвам.
В рамках навчання представники громад отримали необхідні знання щодо поняття домашнього насильства, форм, причин та умов його проявів, правових основ запобігання та протидії домашньому насильству, взаємодії поліції з іншими державними та недержавними організаціями в системі надання комплексної допомоги постраждалим особам, а також дієвих механізмів реагування на домашнє насильство відповідно до чинного законодавства України.
Активісти також підняли питання щодо актуальності створення на Чернігівщині кризової кімнати або ж притулку для постраждалих від домашнього насильства.
Учасники тренінгу домовились про наступну тематичну зустріч, яка стосуватиметься вже безпосередньо практичного застосування законодавства у роботі і судової практики.
Захід організований в рамках реалізації проекту «Активізація місцевих громад на боротьбу проти домашнього насильства» за підтримки Human Rights House Foundation та Європейського Союзу, що реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.