Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

21.08.2021   23:31Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Шкільні медіатори Чернігівщини на побудові мирного освітнього простору

Освітяни все частіше задаються питання як зробити спілкування у шкільному середовищі приємним та корисним, де в процесі комунікації знаходиться велика кількість дітей, їх батьків та педагогів. Як знайти спільну мову? Де відшукати вихід із конфліктної ситуації?

Часто непорозуміння з однокласниками поглиблює внутрішні переживання підлітка, який висловлює їх шляхом скоєння неправомірних вчинків та агресії проти людей. Тому з метою профілактики цих негативних явищ, протидії проявам буллінгу та насильства, створення атмосфери співробітництва та взаєморозуміння серед учнів слід впроваджувати шкільну медіацію (мирне вирішення конфліктів). Школярі мають чимало переваг перед досвідченими фахівцями під час вирішення конфліктів, що виникають між однолітками.

Саме з метою поширення досвіду впровадження відновних підходів у створенні безпечного освітнього середовища, в Чернігові 18-21 серпня відбулась Літня школа медіаторів.

Ініціатором заходу виступив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за запитом шкільних адміністрацій навчальних закладів Чернігівщини.

Так, старшокласники та соціальні педагоги навчальних закладів м.Чернігова та Чернігівської області пройшли тренінг «Діяльність медіатора Шкільної служби порозуміння у попередженні та протидії насильству/буллінгу у школі».

Подібне навчання дозволяє підготувати фахівців, які будуть не тільки самі володіти навичками медіатора, але й зможуть передавати їх іншим, виховуючи нові покоління шкільних медіаторів.

«Ця роль учнів-наставників є дуже важливою, адже з часом підготовлені медіатори поступово закінчують школи і їх досвід, щоб не бути втраченим, має передаватися молодшим. З іншого боку, ця роль є і дуже відповідальною, оскільки саме на них лягає нелегке завдання не тільки зацікавити, надихнути майбутніх медіаторів, а й передати всі необхідні знання і навички» - наголошує тренерка зі шкільної медіації, експертка ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Катерина Данькова.

Під час тренінгу учасники мали можливість набути знання та навички, які потрібні для планування тренінгу, роботи з групою, реагування на складні ситуації, застосування моделі активного навчання тощо. Крім того, кожен з учасників зміг демонструвати власні тренерські навички і отримати відповідний зворотний зв’язок від тренерки Катерини Данькової.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Місцеві громади Чернігівщини проти домашнього насильства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.