Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.09.2021   19:22Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Форум «Вирішення проблемних питань у сфері захисту прав землевласників та землекористувачів Чернігівської області» провели у Чернігові

14 вересня в рамках заходів, направлених на посилення компетенцій та об’єднання зусиль громадських активістів, правозахисників, працівників системи безоплатної правової допомоги та органів місцевого самоврядування Чернігівщини у сфері земельних відносин було проведено завершальний навчальний захід у форматі форуму.

Протягом року було проведено три подібні навчальні заходи в різник куточках Чернігівської області, участь в яких взяли фахівці та активісти з різних громад.

Під час заходу бажаючі могли задати актуальні питання пов’язані з земельним законодавством начальнику управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігорю Пузану.

Представники громад та центрів з надання БВПД активно задавали питання, зокрема, було підняте питання щодо забезпечення проходу та використання земельними ділянками, які знаходяться поблизу державного кордону та на яких було розміщено інженерні оборонні об’єкти. Активно обговорювались питання пов’язані з орендою земельних ділянок та розробки генеральних планів населених пунктів. Було наголошено, що включання земельних ділянок сільськогосподарського значення є нераціональним питанням, оскільки відповідно до чинного законодавства земельні ділянки сільськогосподарського призначення, включені в межі населених пунктів згідно планів, можуть надаватись громадянам виключно для городництва.

Даючи відповідь на запитання Ігор Пузан ознайомив присутніх з процедурою визначення розташування земельної ділянки, право власності на яку підтверджується сертифікатом. Так, відповідно до чинного законодавства у випадку наявності у власника земельної ділянки або паю лише сертифіката, який підтверджує право власності на умовні гектари в земельному масиві, який належав колективному сільськогосподарському підприємству, власнику такої земельної ділянки необхідно ознайомитись з протоколом зборів власників колективної земельної ділянки. На підставі рішення власників про розпаювання земельної ділянки розроблявсь проект землеустрою щодо поділу земельної ділянки з подальшим присвоєнням сформованим, за рахунок земельної ділянки, що належала колишньому КСП, ділянкам номерів, які шляхом жеребкування розподілись між колишніми членами такого господарства.

Проведення циклу занять відбулось в рамках земельної реформи та відкриття ринку землі з метою захисту прав землевласників та надання методичної допомоги об’єднаним територіальним громадам, на яких покладено повноваження з розпорядження землями.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області в рамках реалізації проекту «Забезпечення прав людини та посилення громадянської участі в рамках земельної реформи в Україні» за підтримки Human Rights House Foundation та Європейського Союзу та проекту «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.