Останні публікації
08.12.2021 21:36 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині відбулося навчання з проблематики домашнього насильства для фахівців, представників громад та поліцейських
На сьогодні законодавством чітко визначено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї взаємодії є ефективна реалізація прав особи, постраждалої від домашнього насильства. Але не дивлячись на це, на рівні Чернігівської області проблем з домашнім насильством не меншає.
Саме тому, з метою набуття практичних навичок та додаткових знань у сфері протидії домашньому насильству, в період проведення кампанії «16 днів проти насильства», з 6 по 8 грудня 2021 року в Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії у випадках вчинення домашнього та гендерно-обумовленого насильства.
Серія заходів проходила для представників територіальних громад, які визначені відповідальними за реалізацію політики у сфері запобігання домашньому насильству, фахівців служб у справах дітей, а також дільничних офіцерів поліції Чернігівської області для розвитку їх спроможності та обізнаності в сфері протидії домашньому насильству.
Тренером навчання виступив Віктор Вальчук – національний експерт/тренер по запобіганню та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.
Під час тренінгів учасники змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено національне законодавство з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.
Було розглянуто відповідальність, яка передбачена за вчинення домашнього насильства. На даний момент законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, а також окремо – за ухилення від проходження програми для кривдників.
Також під час навчання для представників правоохоронних органів учасники додатково зупинились й на питанні притягнення до адміністративної відповідальності кривдників, обов’язковому складанню оцінки ризиків постраждалих осіб від домашнього насильства, а також обговорили практичні аспекти складання термінових заборонних приписів.
Окрім цього, було опрацьовано практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього завдання було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших структур.
Заходи організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту "Місцеві громади Чернігівщини проти домашнього насильства" за сприяння Департаменту сім’ї, молоді та спорту, Служби у справах дітей Чернігівської ОДА, ГУНП в Чернігівській області та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.