Останні публікації
12.09.2022 18:14 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині обговорили проблеми захисту та допомоги постраждалому населенню в місцевих громадах
Про дотримання прав людини в умовах воєнного стану та допомогу постраждалому населенню в прикордонних громадах Чернігівщини говорили 12 вересня 2022 року під час засідання круглого столу в Корюківській районній військово-цивільній адміністрації.
Організатором заходу виступив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки посольства США в Україні.
В зустрічі прийняли участь представники місцевих громад Корюківського району, військової адміністрації, районного відділу поліції та прокуратури, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Регіонального центру з надання БВПД, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини в Чернігівській області.
Присутні на заході начальник районної військової адміністрації Іван Ващенко та голова районної ради Віктор Чернуха звернули увагу на важливості об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та громадськості в питаннях допомоги населенню, що постраждало від воєнних дій та окупації, та відновлення життєдіяльності громад.
Під час засідання проаналізували звернення мешканців району та представників громад до місцевих органів влади та громадських організацій щодо надання правової та гуманітарної допомоги вразливим категоріям населення і внутрішньо-переміщеним особам, необхідності проведення превентивних заходів. Окремо учасники зауважили на тих проблемах, які виникають під час переміщення населення, виїзду за кордон та в інші громади, виїзду дітей на навчання за кордон, тощо.
Також фахівці підіймали питання прийняття та фінансування програм соціального спрямування в громадах, надання комплексних соціальних послуг населенню, координації всіх суб’єктів надання послуг та співпраці з громадськими та міжнародними організаціями.
Лариса Борисенко – представник Управління дотримання прав людини НПУ розповіла про пілотний проект «Custody Records», який один з перших запроваджений та успішно функціонує у Корюківському РВП ще з січня 2022 року. Ця система призначена для покращення стандартів захисту прав затриманих осіб шляхом запровадження обов’язкового інтерв’ю під час доставлення до органу поліції, електронної фіксації всіх дій щодо затриманого та пошуку інформації про затриманих осіб, які перебувають під контролем поліції з моменту фактичного затримання. Окрім представник поліції зазначила, що дана система направлена й на захист прав поліцейських від неправдивих звинувачень у неправомірних діях щодо затриманих, а також захисту затриманих осіб від неправомірних дій поліцейських. Custody Records з часом буде впроваджено і у інших підрозділах поліції Чернігівської області.
Під час заходу говорили й про парламентський контроль за дотриманням прав людини, який здійснюється інститутом Уповноваженого ВРУ з прав людини. Алла Лепеха, регіональний представник українського омбудсмана, зауважила про обмежений на сьогодні доступ громадян до інформації під час воєнного стану, відсутність інформації про можливості отримання допомоги в громадах та проблеми з укриттями.
Окремо підіймалися питання можливостей отримання безоплатної правової допомоги в регіоні. Фахівець Регіонального центру з надання БВПД в Чернігівській області Анатолій Леоненко висвітив останні зміни в процедурі надання допомоги затриманим особам. Система безоплатної правової допомоги продовжує функціонувати в умовах воєнного часу та продовжує проводити право просвітницьку роботу з населенням.
Під час зустрічі учасники обговорили й питання захисту дітей, адже чимало українських дітей нині опинилися у складних і нетипових для свого віку життєвих ситуаціях. Діти, котрі стали потерпілими або свідками злочину, потребують особливої підтримки та допомоги. З огляду на це держава для надання правової допомоги виокремила таку категорію, як діти, які постраждали внаслідок воєнних дій. В рамкх цього питання на сьогодні напрацьовані алгоритми співпраці між Регіональним центром БВПД та прокуратурою Чернігівської області.
Учасники круглого столу напрацювали механізми співпраці в подальшому задля забезпечення дотримання прав мешканців громад, можливості перенаправлення та надання їм комплексної допомоги у разі необхідності.
Після заходу фахівці також відвідали Корюківський районний відділ поліції, де мали можливість ознайомитись з роботою підсистеми особисто та поспілкуватись з представниками поліції.
Діяльність відбувається в рамках реалізації проекту "Відновлення громад та захист постраждалого від війни населення в Чернігівській області" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.