Останні публікації
21.10.2022 19:29 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадські активісти та посадовці Чернігівщини посилюють спроможність в питаннях захисту та підтримки соціально вразливих груп
В Чернігові відбувся тренінг для надавачів соціальних послуг, активістів НУО, спеціалістів мобільних бригад та центрів соціальних служб з питань захисту ВПО та жертв війни в місцевих громадах.
В умовах війни в Чернігівській області активізувалась робота громадських та міжнародних організацій щодо надання допомоги постраждалому населенню від війни та внутрішньо-переміщеним особам. Однак й серед них на жаль, є велика кількість людей, що знаходяться без документів, потрапляли в ситуації домашнього або гендерно - зумовленого насильства, перебували в полоні або постраждали від експлуатації, в тому числі під час окупації, або потрапили в ситуації торгівлі людьми. І саме вони залишаються неідентифікованими та не взмозі через різні причини отримати належну допомогу.
Окрім того відсутня й координація між громадськими та міжнародними організаціями та представниками органів місцевого самоврядування, поліції, інших надавачів допомоги.
Саме тому 21 жовтня в Чернігові провели одноденний тренінг для надавачів неспеціалізованих послуг, представників та представниць громадських організацій, спеціалістів відділів безоплатної правової допомоги, представниць мобільних бригад та Чернігівського обласного та міського центрів соціальних служб.
Загальна мета навчання - посилити спроможність гуманітарних партнерів виявляти та перенаправляти постраждалих від експлуатації, домашнього чи ґендерно-зумовленого насильства, торгівлі людьми, за допомогою, яку надають як представники місцевого самоврядування, так і громадські організації задля забезпечення надання вчасної, якісної та комплексної допомоги.
Під час тренінгу учасниці і учасники прояснили для себе що таке торгівля людьми, експлуатація та ґендерно зумовлене насильство, які прямі і непрямі індикатори вказують на те, що особа потребує спеціалізованої допомоги, яку допомогу можна забезпечити постраждалим на рівні держави, куди скерувати особу за допомогою.
Щиро вдячні учасникам та учасницям за відкритість під час тренінгу, активні дискусії, обговорення випадків та ідентифікацію постраждалих осіб серед їх клієнтів, яким потрібна комплексна допомога. Саме такі заходи сприяють налагодженню співпраці, картуванню послуг та ідентифікації уразливого населення, що потребує допомоги.
Діяльність відбувається в рамках реалізації проекту "Відновлення громад та захист постраждалого від війни населення в Чернігівській області" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.