Останні публікації
28.12.2022 18:08 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Уповноваженого з прав людини в Чернігівській області відвідали Козелецький геріатричний пансіонат
Співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака та Алла Лепеха, разом з виконавчим директором громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Віктором Тарасовим, відвідали Козелецький геріатричний пансіонат.
За сприяння партнерів - Громадської організації «Україна без тортур», підопічним пансіонату доправлено гуманітарну допомогу, зокрема, одяг та предмети гігієни.
Пансіонат розрахований на 225 місць, з геріатричним (на 195 ліжко-місць) та психоневрологічним (на 30 ліжко-місць) відділеннями. На день візиту в закладі перебувало 219 осіб, з яких 118 осіб з інвалідністю, 13 – визнано недієздатними та одна особа обмежено дієздатною.
На даний час, через зростання захворюваності на ОРВІ серед підопічних, у закладі запроваджено карантин.
Під час спілкування з керівництвом та персоналом геріатричного пансіонату обговорили умови проживання підопічних, їхню безпеку під час запровадження воєнного стану, заходи, які вживаються адміністрацією для захисту осіб з інвалідністю у разі надзвичайних ситуацій, а також потреби закладу. Окрім того, розглянуто питання дотримання карантинних вимог та вжиття профілактичних заходів у зв’язку з можливою хвилею захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Було з’ясовано, що під час «повітряної тривоги» підопічні перебувають у кімнатах, оскільки в пансіонаті відсутнє належним чином облаштоване найпростіше укриття, в тому числі для маломобільних підопічних, яке відповідає визначеним вимогам до захисних споруд.
В умовах запровадження воєнного стану до закладу продовжується постачання продуктів харчування; працівниками пансіонату створюються запаси продуктів. На випадок відключення електромереж і водопостачання керівництвом враховуються резервні технології.
Також було проведено просвітницькій захід для працівників Козелецького геріатричного пансіонату. Їх ознайомили з діяльністю Офісу Омбудсмана, сферою компетенції та порядком звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за захистом своїх конституційних прав.
Окремо обговорено реалізацію національного превентивного механізму (НПМ), його нормативне регулювання, повноваження та основні питання, які досліджує НПМ, а також типові порушення, виявлені під час моніторингових візитів до місць несвободи Чернігівщини.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.