Останні публікації
05.07.2023 15:20 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
В рамках діяльності Центру правової допомоги жертвам війни, вимушених переселенців (ВПО) та постраждалих інформують про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг.
Основні питання, по яким надається юридична допомога:
• соціальні права і гарантії внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від воєнних дій;
• порядок оформлення заяви про надання щомісячної адресної допомоги ВПО;
• гарантії отримання допомоги застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка»;
• встановлення фактів, які мають юридичне значення (народження, смерті на окупованих територіях), поновлення втрачених документів;
• фіксація збитків й пошкоджень через бойові дії та отримання відповідних компенсацій;
• порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене майно;
• інформація щодо пунктів надання допомоги ВПО та адреси владних органів щодо роботи із ВПО;
• інші питання, що пов’язані з внутрішнім переселенням та шкодою від бойових дій в Україні.
Отримати безкоштовну допомогу можна онлайн та телефоном, а також звернувшись з особистим візитом.
Контакти Центру правової допомоги жертвам війни в Чернігівській області:
Адреса: м.Чернігів, вул.Гонча 57
Телефони: 0462 675-281 або +38 063 049 72 56 (через viber, messenger, WhatsApp)
Email: protection.ua@gmail.com
Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/Chernihiv.Human.Rights.Committee
Проект «Підтримка діяльності Центру правової допомоги жертвам війни в Чернігівській області» фінансується Європейським Союзом за підтримки Netherlands Helsinki Committee, People in Need and Prague Civil Society Center.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.